Gmina Przodkowo Gmina Sierakowice Gmina Stara Kiszewa Miasto Kościerzyna Sport

Białystok. XVIII Mistrzostwa Polski księży w futsalu. Czterech księży z naszych parafii w diecezjalnej drużynie

W weekendowych Mistrzostwach Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej udział weźmie czterech księży z diecezji pelplińskiej. W sumie tegoroczna edycja gromadzić będzie 17 drużyn diecezjalnych, a zaszczyt pełnienia roli gospodarza turnieju przypadł diecezji białostockiej.

Piłkarska pasja wypełni dni piątku i soboty, kiedy to na czterech halach rozegra się faza eliminacyjna, a finały zaplanowane są na sobotę. Mistrzostwa obfitować będą w emocje i sportową rywalizację, a każdy mecz przyniesie ze sobą niepowtarzalne widowisko dla kibiców.

Nasi księża wśród reprezentantów

Nie można pominąć obecności drużyny księży z diecezji pelplińskiej, którzy już po raz kolejny staną do boju na parkietach mistrzostw. W składzie tej wyjątkowej ekipy znaleźli się wybitni gracze, gotowi do walki: ks. proboszcz z parafii w Przodkowie Wacław Mielewczyk, ks. Marcin Kunda – Skarszewy, ks. Piotr Fankidejski – Starogard Gdański, ks. Mateusz Szulc – Starogard Gdański, ks. Szymon Gwardzik – Skórcz, ks. Maciej Gizela – Starogard Gdański, ks. Krzysztof Górny – Tczew, ks. Mateusz Pryczkowski – Czersk, ks. Patryk Wysota – Sierakowice, ks. Paweł Wiecki – Kościerzyna, ks. Krystian Rink – Skarszewy, ks. Wiesław Dylewski – Lębork.

Drużyną kierować będzie ks. proboszcz Andrzej Taliński ze Starej Kiszewy, wspomagany przez ks. Krzysztofa Piątka z Pelplina oraz trenera Krzysztofa Kolke z Gowidlina.

Spotkanie i integracja

Mistrzostwa to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do spotkania i integracji księży z różnych zakątków Polski. Jest to wyjątkowa możliwość, aby nawiązać nowe znajomości, wymienić doświadczenia oraz wspólnie celebrować ducha sportu i braterstwa. Niech motto „w zdrowym ciele, zdrowy duch” będzie przewodnim duchem tych zawodów.

Parafia/opr.red

Komentarze