Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Najlepszy start zawodników KS Aqua Sport w historii!

7 kwietnia rozpoczęła się Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2024 w Redzie, a towarzyszący jej sukces zawodników Kościerskiego WOPR i KS Aqua Sport okazał się fenomenalny.

W turnieju, który skupił 135 zawodników z 11 klubów, uczestniczyły także Kościerskie WOPR i KS Aqua Sport. Kościerskie WOPR wywalczyło 3 brązowe medale w kategorii juniorów młodszych, z czego dwa z nich zdobył Kacper Kaszubowski, a jeden Fryderyk Bystroń.

Natomiast to zawodnicy KS Aqua Sport zdominowali zawody, zdobywając aż 39 medali indywidualnych oraz triumfując w 5 sztafetach.

Sukcesy Kościerzaków

Wśród juniorek, Anna Tarnowska okazała się najlepsza, wygrywając w kategorii Juniorek oraz OPEN. Warto odnotować tu srebrny medal  Zuzanny Peek oraz brązowy medal Anny Szybalskiej.

W kategorii junior nłodszych, Dominika Peek zdobyła złoto a Marcelina Bławat dołożyła dwa brązowe medale.

Mia Carella wśród młodzików wygrała srebro i brąz. W konkurencji 50m ratowanie manekina w płetwach zwyciężyła Kaja Lellek, a na trzecim miejscu zawody ukończyła Aleksandra Kamińska.

W kategorii junior młodszy nie miał sobie równych Filip Komar, zdobywając złoto i srebro.

W grupie starszych młodzików pewnie triumfowała Monika Zarach, która jako wywalczyła trzy złote medale. W tej grupie dwa medale dołożyła także Nina Kucharska.

Nawet  Jan Marchewicz wracając po kontuzji zajął pierwsze miejsce w swojej konkurencji.

Ze złotego medalu w najmłodszej grupie wiekowej cieszył się Jakub Gronczewski, natomiast srebro wywalczył Tymoteusz Klasa. J. Gronczewski zdobył jeszcze srebrny i brązowy medal, a T. Klasa brąz.

Sukcesy KS Aqua Sport na zawodach ratowniczych to owoc ciężkiej pracy trenerów, Damiana Narlocha i Michała Zaracha, którzy kontynuują tradycję sportową klubu, angażując kolejne pokolenia w zdrową rywalizację i aktywność fizyczną.