Gmina Sierakowice Szkolnictwo Wokół nas

Sierakowice. Wielki sukces uczennicy PZS w ogólnopolskim konkursie

Paulina Myszk, uczennica Powiatowego Zespołu Szkół w Sierakowicach, pod opieką nauczyciela historii Łukasza Reitera, odniosła wielki sukces, wygrywając w XII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy patriotycznej o Romanie Dmowskim.

Konkurs, skierowany do uczniów szkół średnich z całej Polski, miał na celu promowanie patriotyzmu wśród młodzieży oraz popularyzację historii Polski. Jednym z głównych założeń było przypomnienie dorobku intelektualnego Romana Dmowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich mężów stanu i pisarza ideowego.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu krótkiego filmu na temat myśli Romana Dmowskiego, której istotą było podkreślenie wspólnej tożsamości narodowej. Projekt został zrealizowany przy zaangażowaniu ponad 40 uczniów z różnych klas szkoły.

Uczennica PZS w Sierakowicach laureatką

Laureatka, Paulina Myszk, została uhonorowana prestiżowymi nagrodami za swoje osiągnięcie. Delegacja z Powiatowego Zespołu Szkół w Sierakowicach, na czele z dyrektorem Grzegorzem Macholą, uczestniczyła w uroczystej gali w Białymstoku oraz Drozdowie, gdzie mieli okazję poznać wiele wspaniałych osób i miejsc związanych z Romanem Dmowskim, architektem niepodległej Polski.

Patronat nad konkursem sprawował Instytut Pamięci Narodowej oraz Podlaski Kurator Oświaty, co dodaje wydarzeniu jeszcze większego prestiżu i znaczenia.

Nad/opr.red

Komentarze