Miasto Kościerzyna Samorząd Wybory samorządowe 2024

Kościerzyna. Inauguracja kampanii wyborczej KWW Moje Miasto. Michał Majewski pokazał swoją drużynę

9 marca na kościerskim rynku komitet Moje Miasto zaprezentował kandydatów do miejskiej rady. Jego lider – obecny burmistrz, który chce startować na kolejną kadencję, Michał Majewski, podkreślił, że „To osoby, którym zależy na Kościerzynie”. Jest ich dwudziestu siedmiu.

Prezentacji kandydatów komitetu dokonał M. Majewski. Wcześniej, oficjalnie ogłosił, że chce ponownie ubiegać się o urząd burmistrza miasta.

– W mijającej kadencji udało się zrealizować wiele inwestycji. Przyczynili się do tego znacznie radni komitetu Moje Miasto i ich zaangażowanie w pracę na rzecz mieszkańców. Chcąc dalej to kontynuować, musimy mieć drużynę. Musimy mieć osoby, którym zależy na tym mieście – rozpoczął prezentację kandydatów na radnych ze swojego komitetu.

Doświadczenie razem z młodością

Komitet wystawia pełną listę kandydatów we wszystkich trzech okręgach. Razem to 27 kandydatów na radnych. Jest wśród nich kilku obecnych radnych komitetu, ale również osoby które do tej pory były radnymi opozycji. Są nazwiska znane i rozpoznawalne w mieście, jak Krzysztof Jażdżewski, czy Aldona Sambor-Sochaczewska lub Jadwiga Zwara.

Wśród kandydatów jest 11 kobiet. Obok ludzi z doświadczeniem życiowym i zawodowym, startują również osoby stosunkowo młode, 30- i 40-latkowie.

– Wierzę, że będą oni naprawdę pracować wspólnie dla dobra tego miasta – podsumowuje listę M. Majewski.

Kampania przyśpiesza

Tego samego dnia, 500 metrów dalej, obok pomnika Józefa Wybickiego, prezentacji KWW Koalicja dla Kościerzyny dokonał inny kandydat na burmistrza – Mateusz Hołdys. Kampanię prowadzi również trzeci kandydat na burmistrza Kościerzyny – Dawid Jereczek. Ta trójka „zalała” miasto swoimi banerami. Odbywają się spotkania z mieszkańcami i trwa ostra kampania w mediach społecznościowych.

D. Tryzna

Komentarze