Powiat kartuski Sport Wokół nas

Piłka nożna. XXIII Edycja Turnieju o Puchar Tymbarku. Znamy zwycięzców eliminacji powiatowych

Zakończyły się Finały Powiatu Kartuskiego XXIII Edycji Turnieju o Puchar Tymbarku, czyli największego turnieju piłki nożnej dla dzieci w Europie. Laureaci poszczególnych kategorii będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Jest to największe w Europie wydarzenie piłkarskie dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Zmagania uczestników podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy regularnie biorą udział w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Zwycięzcy w eliminacjach powiatowych

W kategorii chłopców do lat 12 pierwsze miejsce zajęła drużyna z Przodkowa. Na drugiej lokacie znalazł się team SMS Stężyca 2011. Miejsce trzecie zdobyła drużyna AP 1 Kartuzy. Kolejną lokatę zdobył team z Pępowa.

W gronie chłopców do lat 10 zwyciężyła drużyna SP Chmielno. Kolejne miejsce zajęło Przodkowo. Na trzecim pozycji znalazła się SMS Stężyca. Kolejne miejsce wywalczył team z Kamienicy Królewskiej. Na piątej lokacie znalazły się Szopy Pracze.

Wśród chłopców do lat 8 nie mieli sobie równi zawodnicy z Kartuz. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny, odpowiednio z Przyjaźni i Żukowa. Miejsce czwarte wywalczyła drużyna z Przodkowa, piąte z Borzestowa.
W gronie dziewcząt do lat 12 wygrał team z Przodkowa. Miejsce drugie zajęły dziewczyny z Chmielna, zaś trzecie drużyna z Kamienicy Szlacheckiej.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować powiat kartuski w finale wojewódzkim rozgrywek, które zostaną rozegrane w połowie maja w Gdańsku.