Powiat kartuski Wokół nas

Kartuzy. Kolejna odsłona Powiatowych Targów Pracy. Rekordowa ilość wystawców i jeszcze więcej zainteresowanych

W Kartuzach odbyły się Powiatowe Targi Pracy. Wydarzenie, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku pracy w regionie oraz postarać się o zatrudnienie.

W Kartuskim Centrum Kultury odbyła się II edycja Powiatowych Targów Pracy. Celem wydarzenia było ułatwienie kontaktu pracodawców z wieloma kandydatami do pracy w jednym miejscu. Była to okazja do przeprowadzenia spotkań rekrutacyjnych, pozyskania pracowników, także spośród obywateli Ukrainy.

Jeszcze przed otwarciem drzwi do KCK ustawiła się kolejka, w której stanęło kilkadziesiąt osób. Większość z nich stanowiły osoby w wieku produkcyjnym, które zainteresowane są zmianą pracy na lepiej płatną lub zlokalizowaną bliżej ich miejsca zamieszkania, czy też całkowicie zainteresowanych zmianą branży zawodowej. Po południu, kiedy tłumy się przerzedziły na targi przybyli uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.

Setki ofert pracy

W wydarzeniu wzięło udział 36 przedsiębiorstw. Odwiedzający mieli okazję do zapoznania się z prawie 400 miejscami pracy w różnych branżach. Wśród wystawców dominowali przedsiębiorcy lokalni, choć nie zabrało również przedstawicieli firm spoza powiatu kartuskiego. Dostrzec można było stoiska firm drobiarskich, gastronomicznych, budowlanych czy związanych z turystyką. Do wstąpienia w szeregi służb zachęcali też przedstawiciele policji, służby więziennej czy straży granicznej.

– Są wakaty w służbach mundurowych, ponieważ jak wynika z zapowiedzi rządu, te jednostki mają się rozrastać. Co więcej, starsi funkcjonariusze przechodzą na emerytury, więc trzeba to zapotrzebowanie uzupełniać nowymi osobami – mówi Jan Geras, dyrektor PUP w Kartuzach.

Podczas targów dostępne były również informacje o usługach Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach, w tym o usługach EURES, wsparciu z KFS, informacje o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych, była możliwość konsultacji z doradcą zawodowym i pojawiło się stoisko Centrum Wsparcia Uchodźców prowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Kaszuby oraz stoisko ZUS.

Organizatorzy już zapowiadają organizację kolejnej edycji targów.

Red.

Komentarze