Gmina Przodkowo Inwestycje Samorząd

Gmina Przodkowo. Modernizacja gminnych wodociągów. Cztery oferty poniżej kosztorysu

Otwarcie przetargu na wyłonienie wykonawcy największej tegorocznej inwestycji w gminie przyniosło dobre wiadomości. Przy pięciu złożonych ofertach, aż cztery okazały się niższe od wyceny gminy. Najniższa prawie o 2 mln zł. Którą wybierze gmina?

Przetarg dotyczył zadania wartego według kosztorysu  9,99 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że stanęło  do niego pięć firm. Najwyższą złożyło sopockie przedsiębiorstwo i opiewa ona na kwotę 14,5 mln zł. Pozostałe cztery oferty okazały się niższe niż zakładał pierwotna wycena. Najniższa z nich sięga 7,85 mln zł i złożyło ją Przedsiębiorstwo Budowlane „Waciński” z Kiełpina. W najbliższych dniach gmina powinna wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Gmina otrzymała na realizację tego zadania w kwocie 9,49 mln zł. Środki te pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Szczegóły inwestycji

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy poprzez modernizację przepompowni wody w Szarłacie. Zmodernizowane ma zostać jej wyposażenie, wyremontowany budynek wraz z dociepleniem ścian. Zamontowany zostanie też monitoring. Gmina planuje wybudować tam zbiornik retencyjny o pojemności 100 m3 wraz z orurowaniem, a także zbudować sieć wodociągową. Zaplanowano rozbudowę sieci wodociągowych w miejscowości Czeczewo (ulice Czereśniowa, Lipowa) oraz Smołdzinie (ul. Głęboka). Ponadto wybudowana zostanie sieć wodociągowa w miejscowości wsi Rąb. Modernizacji zostanie poddanych jedenaście przepompowni ścieków. Natomiast na 2024 rok planowana jest modernizacja ujęcia wody w Kawlach Dolnych. Okres realizacji zamówienia wynosi szesnaście miesięcy.

UG/opr.red

Andrzej Wyrzykowski wójt gminy Przodkowo

Cieszę się, że są  tak dobre dla nas oferty. Miałem dużo obaw co do niego, ponieważ długo  czekaliśmy na projekt i powoli kończył nam się czas. Musimy się przecież zmieścić w dziewięciu miesiącach. Stąd m.in. za radą fachowców ograniczyliśmy trochę jego zakres, aby mieć pewność, że zmieścimy się w kwocie. Nie ograniczaliśmy zakresu projektu wodnego tylko pomniejszyliśmy trochę zakres części dotyczącej ścieków.

 Ostatecznie  przetarg wyszedł bardzo dobrze i teraz mam mieszane uczucia jest trochę niedosytu, że mogliśmy wrzucić całość. No ale nie można mieć wszystkiego.

Komentarze