Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Dobry start zawodników KS Aqua Sport

Dwanaście medali indywidualnych, dwa puchary w sztafetach oraz rekord Polski. To bilans zawodników KS Aqua Sport, którzy wystartowali w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Żyrardowie.

W Żyrardowie odbyły się zawody GP Polski, w których wystartowało 172 zawodników z 17 klubów, w tym 16 zawodników KS Aqua Sport. Rywalizowano w 5 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Kościerscy reprezentanci trenujący, jako sekcja pływania i ratownictwa wodnego Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, zaprezentowali się naprawdę znakomicie, czego dowodem są poprawione przez wszystkich wyniki z poprzednich zawodów. Oczywiście takie rezultaty pozwoliły cieszyć się ze zdobytych medali i pucharów.

Sztafety triumfują

O sile zespołu świadczy fakt zdobycia drugiego miejsca w sztafecie z przeszkodami, gdzie popłynęły same juniorki w składzie: Daria Freda, Klaudia Bida, Iga Góralczyk i Zuzanna Peek. Również na drugim miejscu rywalizację w sztafecie Junior ukończyły zawodniczki KS Aqua Sport: Anna Szybalska, Anna Tarnowska, Dominika Peek i Wiktoria Lellek.

Indywidualne medale

W konkurencji 50m ratowanie manekina Anna Tarnowska zajęła najniższy stopień podium wśród Juniorek Młodszych. Jeszcze lepiej wypadła Dominika Peek, która finiszowała na drugim miejscu wśród Młodziczek. W konkurencji 100m holowanie w płetwach wśród Juniorek Młodszych na drugiej pozycji ukończyła Anna Szybalska, przed klubową koleżanką Zuzanną Peek. Wśród Juniorów Młodszych Filip Komar ponownie zajął trzecie miejsce.  W konkurencji 100m ratowanie kombinowane wśród Juniorek Młodszych na drugiej pozycji dopłynęła Wiktoria Lellek, która była przed Sandrą Blok

Największym sukcesem indywidualnym pochwalić się może Marta Ostrowska, która wygrała konkurencję 50m ratowanie z pasem, ustanawiając rekord Polski w tej konkurencji wśród Młodziczek. Wśród Juniorek Młodszych na drugiej pozycji ukończyła Zuzanna Peek, przed trzecią Anną Szybalską.

Wśród Juniorów Młodszych na trzecim miejscu wspomnianą konkurencje ukończył Filip Komar.