Konkursy OSP Powiat kościerski Szkolnictwo

Kościerzyna. Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej. Antonina Datta znów zwyciężyła w gronie rówieśników

Wczoraj w kościerskiej PSP odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na etapie powiatowym. Jego laureaci mają zapewnione miejsca w finale wojewódzkim. Wśród osób, które uzyskały przepustkę do kolejnego etapu ponownie znalazła się Antonina Datta z Karsina – zeszłoroczna zwyciężczyni w swojej kategorii na Pomorzu.

Turniej „Młodzież zapobiega pożarom” służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Startujący w nim muszą posiadać wiedzę m.in. na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej, czy historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach powiatowych wystartowało dwudziestu uczestników, których podzielono ze względu na grupy wiekowe. Oceniała ich specjalnie powołana komisja sędziowska.

Tegoroczni laureaci

W grupie klas I-IV zwyciężył Mateusz Pokrzywiński z gminy Karsin. Tuż za nim uplasował się Marcin Konert, reprezentujący gminę miejską Kościerzyna. Miejsce trzecie przypadło Mai Etmańskiej z gminy Kościerzyna.

W grupie starszych uczniów tj. z klas V-VIII nie miała sobie równych Antonina Datta z gminy Karsin. Kolejne miejsce zdobył Florian Szykowski z Lipusza. Miejsce trzecie wywalczyła Amelia Grabska z gminy Liniewo.

W gronie szkół ponadpodstawowych wygrała Martyna Zabrocka z gminy Karsin. Tuż za nią sklasyfikowany został Szymon Daszkowski z gminy Dziemiany. Kolejne miejsce przypadło Filipowi Derze z gminy Stara Kiszewa.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zyskali również nagrody rzeczowe, które wręczyli: starosta Alicja Żurawska i Piotr Karczewski, Społeczny Doradca Prezydenta RP.  W eliminacjach wojewódzkich wystartują laureaci pierwszego miejsca z 3 różnych kategorii wiekowych.

Nad/opr.red

Pełna lista laureatów

Grupa I (klasy I-IV)
1. Mateusz Pokrzywiński- Gmina Karsin
2. Marcin Konert- Miasto Kościerzyna
3. Maja Etmańska- Gmina Kościerzyna
4. Marcin Nidecki- Gmina Nowa Karczma
5. Elena Wajer- Gmina Stara Kiszewa
6. Maja Świeczkowska- Gmina Liniewo

Grupa II (klasy V-VIII)
1. Antonina Datta- Gmina Karsin
2. Florian Szykowski- Gmina Lipusz
3. Amelia Grabska- Gmina Liniewo
4. Ksawery Brzeziński- Gmina Stara Kiszewa
5. Bartłomiej Pałubicki- Gmina Dziemiany oraz Zofia Słowik- Gmina Nowa Karczma
7. Natalia Urbanowicz- Gmina Kościerzyna
8. Lena Chmielewska- Miasto Kościerzyna

Grupa III (szkoły ponadpodstawowe)
1. Martyna Zabrocka- Gmina Karsin
2. Szymon Daszkowski- Gmina Dziemiany
3. Filip Dera- Gmina Stara Kiszewa
4. Magdalena Szyca- Gmina Kościerzyna oraz Dominik Wojciechowski- Gmina Liniewo
6. Katarzyna Flisikowska- Miasto Kościerzyna oraz Cezary Mielewczyk- Gmina Nowa Karczma

Komentarze