Powiat kościerski Wokół nas

Kościerzyna. Powołano nowego komendanta policji

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński powołał nowego komendanta w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie. Został nim nadkom. Michał Domeracki.

W uroczystości wzięli udział: kadra kierownicza kościerskiej komendy oraz podległych jednostek Policji, a także zaproszeni goście, starosta Alicja Żurawska, burmistrz Michał Majewski i wójtowie gmin powiatu kościerskiego, przedstawiciele prokuratury i sądu oraz innych jednostek samorządowych.

Ceremonia wprowadzenia nowego komendanta odbyła się w południe w sali odpraw jednostki. Zgodnie z ceremoniałem pożegnano dotychczasowego komendanta podinsp. Adama Borka, który awansował i został przeniesiony na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. Nowy komendant kościerskiej komendy – nadkom. Michał Domeracki – dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego kościerskiej komendy, przywitał się ze sztandarem jednostki oraz złożył meldunek o objęciu stanowiska. Podczas tej uroczystości na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie został powołany mł. insp. Grzegorz Mitura. Serdeczne życzenia złożyli przedstawiciele samorządów na czele ze starostą A. Żurawską, kadra kierownicza kościerskiej komendy i podległych jednostek policji.

KPP/opr.red

Komentarze