Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Samorząd Wokół nas

Kościerzyna. Senator Anna Górska otworzyła swoje biuro. „Chciałabym, aby było to miejsce żywe…”

8 marca na kościerskim rynku, pod numerem 14, otwarte zostało biuro senatorskie A. Górskiej. Tu mają z nią rozmawiać mieszkańcy miasta i powiat oraz będą tu się spotykać społecznicy i członkowie NGO. Na otwarcie przybyli kościerscy samorządowcy i wszyscy ci którzy wspierali ją w wyborach parlamentarnych.

Senator A Górska już na wstępie podkreśliła, że w Kościerzynie otrzymała olbrzymie poparcie w październikowych wyborach. Witała wielu indywidualnie, wspominając ich pomoc w kampanii wyborczej.

– Cieszę się widząc Łukasza Przybylskiego, z którym w każdy wtorek i piątek byliśmy na kościerskim targowisku z ulotkami. Witam Monikę Jaskulską i Danutę Seydę, które angażowały swoje środowiska. Mogę wreszcie spotkać się z Markiem Wołoszykiem, który również mocno mnie wspierał – mówiła m.in. A. Górska.

Na otwarciu nie mogło zabraknąć gospodarza miasta burmistrza Michała Majewskiego. Powiat reprezentowali starosta Alicja Żurawska i przewodniczący Rady Powiatu Marcin Modrzejewski. Widać było również kandydatów na radnych w nadchodzących wyborach.

„Słuchać głosu mieszkańców”

Biuro senatorskie ma być miejscem spotkań z Kościerzakami, bo umiejętność wsłuchania się w głos mieszkańców, to według senator, bardzo ważna cecha polityka.

– Doświadczenie po otwarciu biura w Bytowie mówi mi, że każdy chce się spotkać z politykami, podzielić się z nimi problemami, porozmawiać. Stąd na pewno raz w miesiącu będę mieć dyżur w tym miejscu – mówiła A. Górska.

Biuro będzie również udostępnione dla społeczników, którzy dali się już poznać podczas październikowych wyborów. Zaprosiła też do niego mieszkańców, którzy angażują się w życie NGO.  

– Chciałabym, aby było to miejsce żywe, w którym będzie się wiele działo – zaznaczyła senator.

– Pamiętajcie, że ci, którzy głosują na Was są najważniejsi – podkreśliła na koniec.

W Kościerzynie zyskała olbrzymie poparcie kobiet, stąd zaprosiła obecnych na kolejne spotkanie z cyklu „Bohaterki codzienności”, na którym z okazji 8 marca będą rozmowy o kobietach i perspektywach dla nich.

D. Tryzna

Komentarze