Gmina Kartuzy Wokół nas

Kartuzy. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyrusz na pielgrzymkę duszy już 15 marca

Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej po raz kolejny staną przed wyjątkowym wyzwaniem – przejście około 40 kilometrów pieszo w milczeniu i modlitwie. To coroczne pielgrzymowanie planowane jest także w tym roku w Kartuzach.

W przypadku Kartuz, EDK odbywa się już po raz drugi, a tegoroczna edycja jest zaplanowana na piątek, 15 marca. Trasa obejmuje trzy kartuskie parafie: św. Kazimierza, Wniebowzięcia N.M.P., św. Wojciecha.

Przebieg trasy

Wydarzenie rozpoczyna się od mszy w kościele św. Kazimierza 15 marca o godzinie 20:30. Pielgrzymowanie odbywa się na własną odpowiedzialność, samotnie lub w zwartych grupach do 10 osób.

Szlaki obejmują polne i leśne ścieżki, a uczestnicy są zachęcani do pokonywania wzniesień w ciszy. Przebieg trasy: Kartuzy – Grzybno Dolne – Prokowo – Sianowska Huta – „Diabłe Kopyto” – Kolonia – Sianowo – Młyńsko – Garcz – Łapalice – „Zamek Łapalicki” – Kartuzy.

Na trasie obowiązuje reguła całkowitego milczenia, z wyjątkiem sytuacji wymagających konsultacji dalszego przebiegu drogi.

Każdy pielgrzym jest zachęcany do przygotowania własnego, niewielkiego krzyża, który będzie niósł podczas drogi.

W miejscowości Sianowo, w domu pielgrzyma, będzie okazja do ciepłego napoju, a w kościele możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

EDK/opr.red

Komentarze