Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna. Szpital Specjalistyczny. Więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19

W ramach inicjatywy samorządu pomorskiego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w bieżącym miesiącu zostanie utworzonych 29 łóżek do opieki nad pacjentami z pozytywnym testem na koronawirusa. Do szpitala trafił też sprzęt do walki z Covid-19, jako pomoc od Marszałka Pomorskiego.

Zarząd Województwa Pomorskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną podjął decyzję o uruchomieniu z rezerwy budżetowejponad 10,5 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego. Trafi on do sześciu podmiotów leczniczych. Wśród nich znalazł się Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie.

– To już kolejny raz w tym trudnym dla nas wszystkich roku, kiedy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów naszych szpitali uruchamiany dodatkowe środki. Większość z tej kwoty zostanie przeznaczona na walkę z pandemią koronawirusa – mówi marszałek Mieczysław Struk

Według ustalonych zasad szpitale same wybierają sprzęt taki, jaki jest im potrzebny. Do kościerskiej placówki trafi echokardiograf, urządzenia do dekontaminacji powietrza plazmą oraz bramki do pomiaru temperatury. Będzie on dostarczony do końca roku.

Szpitale samorządowe na pierwszej linii frontu

– Szpitale, które podlegają samorządowi województwa pomorskiego, od samego początku biorą na siebie znaczny ciężar walki z epidemią. Pomimo dużego obciążenia podmiotów leczniczych wiemy, że tylko szybkie, ale również solidarne działanie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne Pomorzankom i Pomorzanom. Stąd kolejna nasza inicjatywa dotycząca wsparcia rządu w walce z epidemią – podkreśla członkini zarządu województwa Agnieszka Kapała-Sokalska.

Jak wynika z informacji otrzymanej od Samorządu pomorskiego w kościerskiej placówce zostanie wydzielonych 29 dodatkowych Łózek dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu. W ubiegłym tygodniu utworzonych zostało pięć dodatkowych łóżek z respiratorami na Oddziale Intensywnej Terapii oraz szesnaście dodatkowych łóżek II poziomu, w tym 10 z tlenoterapią, w ramach Oddziału Reumatologicznego.

Do 16 listopada placówka ma jeszcze uruchomić kolejnych pięć łóżek na Oddziale Reumatologicznym oraz trzy dodatkowe w ramach Oddziału Neurologicznego.

Do tematu będziemy powracać.

UM/opr.red

Komentarze