Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna. Wizyta II wicewojewody pomorskiego Aleksandra Jankowskiego Zaczął od sanktuarium kościerskiego a zakończył spotkaniem z członkami Civitas Christiana

W dniu dzisiejszym do Kościerzyny przyjechał Aleksander Jankowski, który od 21 grudnia 2021 roku sprawuje urząd drugiego wicewojewody pomorskiego. W południe odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. W rolę gospodarzy wcielili się: Mirosław Kaliński reprezentujący kościerski Civitas Christiana i Dariusz Męczykowski radny Sejmiku Pomorskiego. Następnie w planach wizyty było spotkanie w urzędzie miasta z burmistrzem Michałem Majewskim. Rozmowy pomogą zapoznać wicewojewodę ze sprawami samorządu kościerskiego. Na zakończenie wizyty w Kościerzynie zaplanowano spotkanie z członkami Civitas Christiana, samorządowcami i mieszkańcami miasta. Odbędzie się ono w sali konferencyjnej urzędu miasta o godz. 16.

Z życiorysu II wicewojewody pomorskiego

Aleksander Jankowski w grudniu ubiegłego roku ukończył 27 lat. Nowy II wicewojewoda studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. pracując pro publico bono w ramach studenckiej poradni prawnej WSAiB świadczącej porady prawne dla obywateli, jako sekretarz w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, a także w kancelarii adwokackiej. Od 2021 roku jest prezesem oddziału Gdańskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Jest także działaczem Związku Dużych Rodzin 3 + w Gdańsku. W ramach obu organizacji udziela bezpłatnej pomocy prawnej. W 2019 roku zdobył mandat radnego Rady Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice.

D. Tryzna

Komentarze