Gmina Lipusz Inwestycje Powiat kościerski

Lipusz. Budowa żłobka Kończą ocieplanie elewacji zewnętrznej

Można powiedzieć, że to półmetek inwestycji. Budynek na zewnątrz jest już prawie gotowy. Pozostały do wykonania prace przy wejściu i w jego wnętrzu. W lutym 2021 żłobek ma przyjąć pierwsze dzieci.

Prace budowlane postępują bardzo szybko. Jeszcze w drugiej połowie września stał tylko szkielet budynku bez okien. Po dwóch tygodniach budynek był już w stanie surowym zamkniętym. W ubiegłym tygodniu można było już zobaczyć ocieplaną i gotową elewację jednej ściany. Jak usłyszeliśmy od pracowników wykonawcy w tym tygodniu prace na zewnątrz – przy elewacji mają być ukończone.

Zaczną się z kolei roboty przy położeniu instalacji tynkach wewnętrznych. Czyli zgodnie ze sztuką budowlaną, wykonawca zamknął budynek i na jesień, zimę będzie działał wewnątrz jego.

Do pięciu razy sztuka

Dla przypomnienia. Gmina kilkakrotnie podchodziła do tematu budowy żłobka. Bywało i tak, że otrzymane środki trzeba było zwrócić, gdyż ogłaszany przetarg przynosił kwoty większe od zaplanowanej.

-To jest nasze piąte podejście do budowy żłobka. Dopiero teraz udało nam się rozstrzygnąć pozytywnie przetarg. – mówił nam po podpisaniu wójt Mirosław Ebertowski

Koszt inwestycji to 740 tys. zł. Gmina pozyskała na nią jednak aż 726 tys. zł dofinansowania z rządowego projektu „Maluch plus”. W planach jest jeszcze zakup wyposażenia za 100 tys. zł, które będą wydatkowane z własnego budżetu. Żłobek ma docelowo przyjąć 22 maluchów.

D.Tryzna

Komentarze