Gmina Nowa Karczma Konkursy Kultura Wokół nas

Lubań. Przegląd Twórczości Zespołów i Kół Gospodyń Wiejskich. KGW na scenie i stoiskach

Jak co roku Pomorskie Agro Targi to nie tylko stoiska wystawiennicze, handel i wystawa. Towarzyszy temu Przegląd Twórczości KGW, podczas którego ich członkowie prezentują swoje umiejętności. To również oferta gastronomiczna serwowana przez KGW.

Przez dwa dni targowe na scenie placu targowego trwał Przegląd Twórczości Zespołów i Kół Gospodyń Wiejskich. Przegląd otworzyło w sobotę KR-KGW w Nowej Karczmie. Następnie na scenie wystąpił Chór Jutrzenka z Lubichowa oraz Zespół „Familia” – KGW z Sulmina. W niedzielę na scenie mogliśmy zobaczyć Zespół „Trzecia Młodość” Stowarzyszenie Kaszubski Barkoczyn, Zespół Kociewska Familija z Pińczyna, Zespół Wokalny „Kępiczanie”, a przegląd zakończył występ Zespołu Melodia. Publiczność dopingowała artystów i świetnie się przy tym bawiła.

Każdy z występujących otrzymywał specjalne podziękowaniami i nagrodę z rąk wicedyrektorów PODR Karoliny Wróbel i Jerzego Bławata.

Smakołyki kuchni pomorskiej

Na placu przy scenie również przez dwa dni swoją ofertę gastronomiczną prezentowały pomorskie KGW. Pierwszego dnia ofertę ziół do gastronomii i nie tylko w postaci suszu, czy bardziej przetworzonej, oferowała Halina Rogińska ze Stowarzyszenia Kościerska Chata. Smakołyki z pogranicza Kaszub i Kociewia oferowała agroturystyka „Pod Lipą” z Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturystyki.

Drugiego dnia szeroką ofertę wypieków słodkich proponowało KGW z Dąbrowy w gminie Karsin. Natomiast KGW Pępowo zapraszało na wyśmienity żurek.

D. Tryzna

Komentarze