Gmina Przodkowo Inwestycje Wokół nas

Rąb – Pomieczyno. Trwa remont kolejnego odcinka drogi łączącej Pomieczyno z Rębem

Ponad miesiąc temu firma ROMADO-Brzeziński zakończyła modernizację ul. Spacerowej w Rębie, która jest końcowym odcinkiem tej drogi. Obecnie trwa przebudowa jej początkowego odcinka w Pomieczynie.

Część środkową tej drogi gmina wyremontowała kilka lat temu w ramach pakietu drogowego. Jej odcinek biegnący przez miejscowość Rąb został wyremontowany ponad miesiąc temu. Dziś zamiast płyt yomb jest nawierzchnia z kostki betonowej. Wcześniej została wykonana modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacja deszczowa. Wokół przystanku autobusowego wykonano pętlę.

Prace przeniosły się do Pomieczyna

Obecnie trwają prace na odcinku ul. Spacerowej przebiegającej przez miejscowość Pomieczyno. W niektórych miejscach nastąpiła konieczność wymiany podbudowy drogi. Podobna sprawa dotyczy wymiany instalacji wodociągowej, która na tym odcinku jest bardzo stara. Do tego dochodzi również budowa burzówki. Na całym odcinku droga będzie oświetlona poprzez zainstalowanie 17 nowych opraw oświetleniowych, a także wykonanie przewodów oświetleniowych na odcinku 348 metrów. To zagwarantuje lepszą widoczność i bezpieczeństwo na ulicy, zwłaszcza po zmroku

Całkowita wartość inwestycji to imponująca kwota 3,54 mln zł.

Prace są prowadzone w sposób zorganizowany i zgodnie z planem, co daje nadzieję na szybkie zakończenie inwestycji i przekazanie nowej, ulepszonej drogi do użytku społeczności. Dzięki takim przedsięwzięciom, lokalna infrastruktura staje się bardziej nowoczesna, efektywna i przyjazna dla mieszkańców.

Nad/opr.red

Komentarze