Gmina Żukowo Kultura Wokół nas

Małkowo. Jubileusz 20-lecia miejscowego KGW

Za nami okrągły jubileusz istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Małkowie, które działa nieprzerwanie od dwudziestu lat. W ramach tak wyjątkowego wydarzenia członkinie koła zorganizowały uroczyste wydarzenie.

To już 20 lat odkąd KGW w Małkowie aktywnie działa wśród lokalnej społeczności.

W piątkowe popołudnie zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w uroczystej mszy w kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Po nabożeństwie wszyscy udali się do zajazdu Agro nad Stawem w Małkowie, gdzie odbyła się część oficjalna.

– Było trochę na poważnie i na wesoło. Przedstawiłyśmy pokrótce naszą historię i dosłownie w kilku zdaniach z przymrużeniem oka, każdą z naszych dziewczyn. W tak doborowym towarzystwie czas szybko leci – relacjonują członkinie KGW.

Gratulacje i podziękowania

Nie obyło się również bez gratulacji od lokalnych władz.

„Składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za dotychczasowy wkład w rozwój Kaszubszczyzny” – brzmiały słowa widniejące na tablicy gratulacyjnej wręczanej przez burmistrza Wojciecha Kankowskiego oraz przewodniczącego RM Witolda Szmidtke.

– Dziękujemy za aktywną działalność i wytrwałą pracę na rzecz lokalnej społeczności – mówili przedstawiciele gminy Żukowo.

Po części oficjalnej nadeszła część artystyczna, w której to Małkowianki zaprezentowały swój wyjątkowy repertuar oraz zaprosiły na własnoręcznie przygotowany poczęstunek.

– Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za zaszczycenie nas swoją obecnością. A życzenia niech się spełniają – składają podziękowania członkinie koła.

UG/opr.red

Komentarze