Gmina Stężyca Inwestycje OSP

Kamienica Szlachecka. Dobry czas dla miejscowych druhów. Nowy wóz już mają. Teraz kolej na strażnicę

Na początku listopada do miejscowej jednostki trafił lekki wóz ratowniczo-gaśniczy. Natomiast w następnym tygodniu nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanej strażnicy. Inwestycja trwała od wiosny 2022 roku, a jej koszt to 2,12 mln zł.

W tym roku do druhów z gminy Stężyca miały trafić dwa wozy bojowe: ciężki do OSP Gołubie i lekki do OSP Kamienica Szlachecka. Plany zostały zrealizowane. Druhowie z Kamienicy powitali fabrycznie nowego Mercedesa w pierwszym tygodniu listopada. Nowe auto ma napęd na cztery koła, wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1 tys. litrów i sprzęt ratownictwa technicznego, ratownictwa chemicznego oraz ratownictwa medycznego.

Koszt zakupu auta wyniósł ponad 709 tys. zł. Środki na jego kupno pochodziły w znacznej mierze z gminy Stężyca. Ponadto 100 tys. zł dołożył powiat kartuski i 25 tys. zł pochodziło z Komendy Głównej Straży Pożarnej z funduszu ubezpieczeniowego.  

Otwarcie strażnicy

25 listopada odbędzie się uroczystość oddania do użytkowania rozbudowanej siedziby OSP Kamienica Szlachecka. Budynek jest już w ostatniej fazie realizacji. Obecnie trwają prace związane z porządkowaniem terenu oraz prace wykończeniowe.

Rozbudowę strażnicy realizuje firma 4 ML Budowa z Kartuz za ponad 2,12 mln zł. W ramach modernizacji strażnica zyska budynek garażowy z częścią socjalną oraz salę zebrań. Pomieszczenia będą wyposażone w niezbędne meble i sprzęt. Wśród ponad czterdziestu różnych pozycji jest mowa o generatorze prądotwórczym, regałach, szczypcach, sprężarce, radiotelefonie i wielu innych potrzebnych przedmiotach.

D. Tryzna

Komentarze