Sponsorowane

Michał Kowalski o pomorskim KGW na Święcie Matki Boskiej Częstochowskiej

W minioną sobotę 26 sierpnia na Jasnej Górze w Częstochowie odbyły się uroczystości odpustowe z okazji Święta Matki Boskiej Częstochowskiej – mówi Michał Kowalski – Prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie.

Jednocześnie miała miejsce I Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich do Gospodyni Narodu – dodaje Michał Kowalski, który z przedstawicielkami pomorskich KGW udał się na Jasną Górę. Msza św. była celebrowana przez polskich biskupów pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Delegacja z Pomorza wzięła udział w uroczystościach, podczas których przekazała obraz Jana Pawła II, który został poświęcony podczas w.w uroczystości.

Panie z pomorskiego Koła Gospodyń Domowych, reprezentowane przez KGW Łebcz (powiat pucki, Gmina Puck) reprezentowały Pomorze z własnym sztandarem wszystkich 26 kół Gminy Puck. Dzięki staraniom przewodniczącej Puckiej Rady Gminnej KGW Pani Reginie Kwidzińskiej oraz sponsorom w 2018 roku jako pierwsza w Polsce Rada Gminna wszystkich kół w Powiecie Puckim doczekała się własnego sztandaru. Pod koniec mszy świętej prymas Polski abp Wojciech Polak poświęcił wszystkie sztandary KGW, które brały udział w tej uroczystości, w tym również i sztandar z Pomorza – dodaje Michał Kowalski, Prezes Stowarzyszenia Nasze Pomorskie.

Jasna Góra 26.08.2023 r.

Komentarze