Gmina Nowa Karczma Sport Szkolnictwo Wokół nas

Nowa Karczma. XI Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej. Festiwal i igrzyska potwierdzają pozycję UKS Nowa Karczma w piłce ręcznej

W dniach 14-16 czerwca br. odbył się XI Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie, który zgromadził liczne zespoły z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych. Organizacja imprezy była możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych instytucji oraz wsparciu sponsorów.

Trener Grzegorz Kuchlin z UKS Nowa Karczma podsumował wydarzenie jako pełne sportowej pasji i wysokiego poziomu rywalizacji. Uczestniczyło w nim łącznie 8 zespołów, które rywalizowały o prestiżowe miejsca na podium.

W kategorii dziewcząt rocznik 2011, pierwsze miejsce zajęły zawodniczki z KS Gmina Bartoszyce, natomiast drugie miejsce przypadło drużynie UKS Lider Sławno. Trzecie miejsce zdobyły „Jaćwingowie” z Gołdapu, potwierdzając wysoki poziom sportowy turnieju.

Organizatorzy festiwalu serdecznie podziękowali wszystkim partnerom, w tym szkole podstawowej w Nowej Karczmie, GOKSiR oraz wójtowi gminy Andrzejowi Pollakowi, za ich wsparcie i zaangażowanie w przygotowania imprezy. Również sponsorzy, tacy jak Hoch Systemy Kominowe, Sendom Domy Zeroenergetyczne, Polska Chata, TAD-MET oraz Ługama Stacja Paliw, odegrali kluczową rolę w sukcesie wydarzenia.

Na zakończenie, wybrano najlepszą siódemkę turnieju, w której znalazły się utalentowane zawodniczki, takie jak Julia Breska z UKS Nowa Karczma, czy Nadia Żyganowicz z Energa Truso Elbląg. Wśród najlepszych zawodniczek turnieju znalazła się m.in. Celina Januk-Gostomska z UKS Nowa Karczma.

XI Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie nie tylko dostarczył emocji sportowych, ale również promował aktywność fizyczną wśród młodzieży oraz umożliwił wymianę sportowych doświadczeń między drużynami z różnych regionów Polski.

red.

Grzegorz Kuchlin, trener UKS Nowa Karczma

To był jedenasty festiwal, rok w rok bez przerwy. W tegorocznym mieliśmy trzy turnieje w różnych kategoriach. Dwa wcześniejsze dotyczyły piłki ręcznej chłopców – rocznik 2012 i 2011. W obu zagrało po 12 zespołów. Każdy grał z każdym. Poziom był bardzo wyrównany.

W zakończonym w niedzielę festiwalu wystartowało 8 zespołów z całej Polski.

Organizatorem festiwalu jest oczywiście UKS Nowa Karczma, we współpracy ze szkołą, gminą i GOKSiR. Stąd chciałbym serdecznie podziękować wójtowi Andrzejowi Pollakowi, dyrektorowi placówki Dariuszowi Męczykowskiemu i szefowej GOKSiR Aleksandrze Peplińskiej. Składam również podziękowania firmom – naszym sponsorom, bo bez nich właściwie nie byłoby możliwości funkcjonowania. 

Kolejność końcowa:

  1. KS Gmina Bartoszyce
  2. UKS Lider Sławno
  3. „Jaćwingowie” Gołdap
  4. Energa Truso Elbląg
  5. Sambor Tczew
  6. UKS Nowa Karczma
  7. SPR Gdynia
  8. APR Gladiator Oborniki

UKS Nowa Karczma na drugiej pozycji w kraju

Na początku czerwca w Dźwirzynie odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej rocznika 2011. Wystartowało w nich 17 reprezentacji z całej Polski. Byli to mistrzowie tego rocznika z każdego województwa plus drużyna z dziką kartą.

UKS Nowa Karczma reprezentował woj. pomorskie. Była to drużyna, która w dniach 17-19 maja zdobyła drugie miejsce w Pomorskim Festiwalu Piłki Ręcznej rozgrywanym na hali sportowej w Nowej Karczmie. Zawodnikom towarzyszyli trenerzy Grzegorz Kuchlin, Bartłomiej Kowalewski i dyrektor szkoły – trener KS Kościerzyna Dariusz Męczykowski.

Ostatecznie drużyna zajęła dobre, czwarte miejsce.

Kierownictwo klubu dziękuje wójtowi Andrzejowi Pollakowi oraz Bankowi Spółdzielczemu w Starogardzie Gdańskim za sfinansowanie wyjazdu.

Komentarze