Gmina Karsin Konkursy Kultura Wokół nas

Osowo. Rozstrzygnięcie XXVI edycji gminnego konkursu Piękna Wieś. Nagrody i wyróżnienia dla 53 uczestników

8 października po oficjalnym otwarciu zmodernizowanych ulic w Osowie, w tutejszym Domu Kultury odbyła się gala tegorocznego konkursu Piękna Wieś. Władze gminy doceniły 53 jego uczestników, którzy dbają o estetykę swych zagród, a tym samym czynią gminę piękniejszą.

Konkurs wystartował 28 lat temu, lecz z racji dwuletniej, covidowej przerwy, była to jego 26 edycja. Jak informuje nas jego organizator Henryk Szultka, w tym roku zostało zgłoszonych do niego 53 uczestników. W przeważającej większości są to zagrody nierolnicze. W tym roku do konkursu zgłosiły się również dwa podmioty gospodarcze.

– Nasza wieś się zmienia. Coraz więcej jest mieszkańców, którzy nie zajmują się rolnictwem. Sami rolnicy więcej uwagi poświęcają pracy w polu, chociaż spośród nich też mamy zgłoszenia. Bardzo dziękuję sołtysom, którzy mają znaczący udział w organizacji konkursu, bo propagują konkurs, typują i zgłaszają swoich mieszkańców – mówi H. Szultka.

Dodaje, że tradycyjnie po zgłoszeniu komisja odwiedza wytypowaną zagrodę i ocenia estetykę obejścia, roślinność jaka występują, małą architekturę itd. Wszystko to jest dokumentowane.

Występ Anny Federowicz uświetnił galę

W niedzielne popołudnie 8 października w obecności wójta Romana Brunke i wieloletniego przyjaciela gminy Stanisława Lamczyka zostali nagrodzeni laureaci tegorocznej edycji konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Łosińska. W nagrodę otrzymała bon towarowy o wartości 200 zł do wykorzystania na zakupy w ogrodnictwie. Drugie miejsce zajęły i otrzymały bon o wartości 150 zł Elżbieta Miloch i Iwona Kulesza. Na trzecim miejscu komisja oceniła Ewę Sieradzką, Edytę Łukowicz, i Katarzynę Cybulską – otrzymały one bony o wartości 100 zł. Przyznano również dziesięć wyróżnień, które były premiowane bonem o wartości 80 zł. Pozostali za uczestnictwo w konkursie otrzymali bony o wartości 50 zł.

Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła Anna Federowicz, przy akompaniamencie Mikołaja Gąsiewskiego. 

D. Tryzna

Komentarze