Sport

Paralekkoatletyka. Mistrzostwa Polski w Szczecinie. Osiem medali dla zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo

W dniach 17-19 czerwca w Szczecinie odbyły się jubileuszowe 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski z udziałem ośmiu zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo. Wszyscy spisali się znakomicie zdobywając osiem medali – jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe.

Złoty medal zdobył Daniel Pek, który startował w biegu na 1500 m. Udało mu się także zdobyć srebrny krążek w biegu na 400 m. Dwa srebrne wyróżnienia wywalczyła Faustyna Kotłowska w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą oraz brązowy medal w rzucie oszczepem. Damian Żołądek w rywalizacji na dystansach 100 i 400 zdobył dwa brązowe medale. Ostatni z brązowych krążków wywalczyła sztafeta 4x100m w składzie: Daniel Pek, Amadeusz Reiss, Damian Żołądek i Oskar Wilma.

O krok od zwycięstwa

Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy skorzewskiego klubu: Łukasz Walczak w pchnięciu kulą zajął czwarte miejsce. Robert Hinc wywalczył czwarte miejsce w rzucie dyskiem, oraz dwa ósme miejsca w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Robert Zblewski był dwa razy piąty w konkursach rzutu maczugą oraz rzutu dyskiem. Piąte miejsce w biegu na 1500 m zdobył Amadeusz Reiss, a ósmą lokatę w biegu na 400 m wywalczył Oskar Wilma.

Wielkie gratulacje należą się zawodnikom za medale, osiągnięte wyniki i poprawione rekordy życiowe, a także ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi.

Warto wspomnieć, że w tegorocznych zawodach rangi Mistrzostw Polski, w kategoriach juniorów i seniorów, zawodnicy sekcji osób niepełnosprawnych z UKS Olimpijczyk zdobyli w sumie 20 medali. Takie wielkie sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów: firm Visline sp. z o.o. oraz EKO-PIL, dotacjom z gminy Kościerzyna i powiatu kościerskiego oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno Sportowym Szansa START Gdańsk i Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START.