Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Puchar Świata. Drużyna Patryka Zaborowskiego z sukcesami

Spektakularnym sukcesem zakończył się rozgrywany od 15 do 18 czerwca Puchar Świata na Węgrzech. Kadra narodowa pod wodzą Patryka Zaborowskiego zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu. Reprezentanci biało-czerwonych zdobyli aż cztery Puchary Świata, co pozwoliło pewnie zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej Kick-light Seniorów, kończąc rywalizację na miejscu drugim.

Tegoroczny Puchar Świata w Budapeszcie przyciągnął 333 z 41 krajów z całego świata w łącznej liczbie 3009 zgłoszeń. Wszystkie drużyny, style Polskiego Związku Kickboxingu uzyskały lokaty na podium pucharu, co jest największym dotychczasowym sukcesem polskich Kickboxerów Full Contact – pierwsze miejsce drużynowo, Low-kick – trzecie, K-1 – również trzecie miejsce drużynowo.

W klasyfikacji drużynowej Polska zdobyła mocne trzecie miejsce. W klasyfikacji medalowej wszystkich państw Orły zajęły piątą lokatę.

Występ debiutanta Armina Wilczewskiego

Wszyscy zawodnicy sztabu szkoleniowego Patryka Zaborowskiego, Seweryna Szczepankowskiego i Piotra Nasulewicza toczyli zacięte boje, przywożąc aż sześć medali, w tym cztery złote. W rywalizacji o Puchar Globu wystąpił debiutujący w seniorskiej rywalizacji Rebeliant Armin Wilczewski. W pierwszej rundzie gładko rozgromił utytułowanego reprezentanta Ukrainy, natomiast w drugiej rundzie rozgrywek uległ wielokrotnemu Mistrzowi Świata i późniejszemu zdobywcy Pucharu Świata 2023 Emanuelowi Szmolek z Węgier.

– Ostatecznie A. Wilczewski wrócił do domu bez medalu. Taki jest właśnie sport, który uczy pokory i mobilizuje do jeszcze większej pracy. Zbieramy informacje zwrotne i ruszamy w przygotowania do jesiennych Mistrzostw Świata w Portugalii. Dziękujemy kibicom za ogrom wiadomości i wszystkim, którzy przyczynili się do historycznego występu biało-czerwonych – relacjonuje trener P. Zaborowski.