Gmina Kartuzy Sponsorowane Wideo Wokół nas

Smętowo Chmieleńskie k. Kartuz. Uroczyste otwarcie nowej restauracji Kuchnjo. Znana i lubiana Kuchnjo w nowym, większym budynku

Dziś, w obecności wielu zaproszonych gości, Wojciech Tryba i Wiesław Bosz, właściciele BOTERM, oficjalnie otworzyli nową siedzibę popularnej w okolicy restauracji Kuchnjo. To przestronny, dwukondygnacyjny lokal, dzięki czemu będzie mogła tu gościć znacznie większa liczba klientów. Powiększona została również oferta gastronomiczna restauracji.

Równo 10 lat w Smętowie Chmieleńskim otwarta została stacja paliw BOTERM wraz z przylegającą do niej restauracją Kuchnjo. Lokal szybko zdobył klientów, a wieść o jakości oferowanych tu wędlin, ryb i pieczywa rozniosła się po okolicy i dalej. Stąd wkrótce podjęta została decyzja o jego rozbudowie. Renoma Kuchnjo robiła swoje i miejsca dalej było za mało. Później przyszła pandemia. Wkrótce po niej powrotno do koncepcji rozbudowy oferty gastronomicznej, taka była potrzeba.

– Jestem ich klientem od samego początku. Cała moja rodzina, znajomi, wszyscy tu przyjeżdżamy. Takich pączków, rogali świętomarcińskich nie robią chyba nawet w Poznaniu. Wszystkim polecam ich wina gruzińskie. Dobre i w cenach jakich nigdzie nie dostaniesz. Wiem, co mówię. Problem był tylko taki, że ostatnio, by zjeść obiad brakowało miejsca – mówi nam Mirek Gosz z Kartuz.

Koncept na restaurację w oddzielnym budynku

Budowa po sąsiedzku oddzielnego obiektu dla restauracji ruszyła w ubiegłym roku. Zadanie było wymagające, ale dobrze dobrani wykonawcy – lokalne, kaszubskie firmy poradziły sobie. Powstał przestronny budynek z dwupoziomową salą restauracyjną, wydzielonym miejscem sprzedaży produktów gastronomicznych i zapleczem technicznym. Ściana południowa budynku, w znacznej mierze przeszklona, łącznie z jego aranżacją, tworzy niespotykany nigdzie indziej klimat.

Dwukondygnacyjny lokal w przestronnym budynku

Dziś w obecności rodziny właścicieli, przyjaciół oraz przedstawicieli wszystkich firm, które przyłożyły się do inwestycji, restauracja została oficjalnie otwarta.

W uroczystości wziął udział również burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz przedstawiciele duchowieństwa.

W. Tryba podziękował wszystkim, którzy przyłożyli się do tej inwestycji. Słowa wdzięczności za zrozumienie i pomoc, szczególnie przed okresem otwarcia restauracji, trafiły również do personelu. Jej oficjalnego otwarcia dokonali W. Tryba i W. Bosz. Otwarciu towarzyszyła prezentacja nowej oferty lokalu – steków.

Uroczystość uświetnił występ kapeli „Pod Nóżkę”.

– Jestem ich klientką od zawsze. Mają bardzo dobre produkty, smaczne i w niewygórowanych cenach. Wyjątkowe są ich pączki, ryby, kiełbasa drobiowa – wylicza Asia ze Smętowa.

– Ja przyjeżdżam do Kuchnjo na obiady, kiedy nie mam czasu gotować albo mi się nie chce. Polecam ich kuchnię, bo jest wyjątkowa – zachwala Kasia z Chmielna.

Jak usłyszeliśmy od przedstawicieli branży HoReCa, ta restauracja jest pierwszym w regionie nowym obiektem otworzonym po pandemii. Życzymy powodzenia.

D. Tryzna

Komentarze