Sport

Piłka ręczna kobiet. I liga. KS Kościerzyna wygrała na wyjeździe

Choć Kościerzanki jechały do Buku uskrzydlone dotychczasowymi zwycięstwami, to miały świadomość, że przeciwniczki grając u siebie będą silniejsze niż to wynika z danych tabeli. Pokazały jednak klasę i rozgromiły przeciwniczki z Bukowsko Dopiewskiego KPR 38:27.

Od samego początku meczu podopieczne trenera Dariusza Męczykowskiego docisnęły przeciwniczki. Efektem były pierwsze bramki. Dobrze funkcjonował szybki atak. Skrzydłowe sponiewierały rywalki tak, że po już po pierwszym kwadransie dominacja KS Kościerzyny była widoczna. Dziewczyny grały równo i ich przewaga utrzymała się do przerwy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:13 dla Kościerzanek.

Druga połowa była już pod dyktando podopiecznych trenera D. Męczykowskiego. Dziewczyny nie popełniły żadnego błędu. W efekcie gospodynie zostały „rozjechane”. Mecz zakończył się wynikiem 38:27 dla KS Kościerzyna.

– Nasze skrzydłowe grały dziś jak z nut. Podobnie zresztą cały zespół. Ale aby być wiceliderem trzeba właśnie tak grać. Z meczu jestem bardzo zadowolony. Martwią mnie natomiast kontuzje rozgrywających. Mam nadzieję, że najlepsza z nich Daria Cieślak będzie niedługo gotowa do gry – komentował wyjazdowy mecz Dariusz Męczykowski, trener drużyny.

Kibiców piłki ręcznej zapraszamy na najbliższą sobotę, na godz. 18 do hali sportowej w Nowej Karczmie na mecz KS Kościerzyna kontra MKS PR URBIS Gniezno.