Gmina Somonino Konkursy Kultura Wokół nas

Piotrowo. Inicjatywa KGW Sławki i Piotrowianie. Za nami pożegnanie lata

Koło Gospodyń w Sławkach przy pomocy Koła Gospodyń Piotrowianie pożegnało lato. W ramach wydarzenia rozstrzygnięto konkurs kulinarny „Dobre, bo z lasu” i konkurs plastyczny „Kwiaty kaszubskie. Ogrody i tradycja. Żywe dziedzictwo”. Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji.

W programie znalazło się m.in. stoisko edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Kartuzy. Głównie dzieci, ale także dorośli uczestnicy mogli stworzyć istne arcydzieła na drewnianych krążkach. Ponadto w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Kwiaty kaszubskie. Ogrody i tradycja. Żywe dziedzictwo”. Każdy mógł także podziwiać prace konkursowe. 

Zwyciężczynie konkursu kulinarnego

Głównym punktem przygotowanym przez KGW Sławki był konkurs kulinarny „Dobre, bo z lasu”. 

Komisja, w składzie Sebastian Raulin – kucharz, który rocznie przerabia tysiące kilogramów dziczyzny; nadleśniczy Jacek Duda – przedstawiciel Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Kartuzy, specjalista od roślinności oraz Izabela Itrich-Hopa – prezes KR-KGW W Sławkach, miała za zadanie ocenić 6 potraw. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wszystkie potrawy nie tylko były przepyszne, ale i zostały równie pięknie podane. Po zakończeniu obrad komisja ogłosiła werdykt i zostały wręczone dyplomy i nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Marta Gleinert za zupę krem borowikową z grzankami. Na kolejnym miejscu sklasyfikowano Lucynę Mężyk i jej penne a kurkami w sosie śmietankowym. Sylwia Piechowska zajęła trzecie miejsce za zapiekankę z szarpaną dziczyzną w domowym sosie BBQ oraz tymiankowym beszamelem. Leśne bobki na słodko Marii Byczkowskiej zajęły czwartą lokatę. Małgosia Ciszek otrzymała nagrodę za piąte miejsce za bigos, a Agnieszka GP szóste za kurkę w kurkach.

Realizacja zadania była możliwa dzięki Lasom Państwowym w ramach konkursu „Natura od kuchni”.

Nad/opr.red

Komentarze