Gmina Sulęczyno Inwestycje

Sulęczyno. Modernizacja ulic. Jedne zostały już zrobione, kolej na następne

Szybko posuwa się modernizacja pakietu sześciu ulic, główne tegoroczne zadanie gminy. Warte jest aż 4,77 mln zł, ale 4,8 mln zł samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Prace prowadzi firma Szelbruk.

Wykonawca rozpoczął roboty od ul. Rzemieślniczej i Letniej. Po zdemontowaniu starej nawierzchni, którą były płyty betonowe, wykonano „burzówkę”. Można powiedzieć, że jest ona głównym zadaniem, gdyż podczas ulew drogi te były mocno zalewane. W pierwszej połowie września położony został dywanik asfaltowy. Najpierw na ul. Rzemieślniczej, gdzie z racji ukształtowania terenu na środku ulicy został wykonany kanał do odprowadzania deszczówki. W okolicach 14 września zakończono kładzenie asfaltu na ul. Letniej.

W końcu sierpnia rozpoczęły się też prace w innej części miejscowości. Chodzi o ul. Słoneczną i Grzybową. Szelbruk zaczął od tej pierwszej. Tu w ramach prac wykonano również ujście wody spływającej z tej ulicy do Słupi. Na jej początku został już położny asfalt.

O inwestycji

Projekt obejmuje budowę ulic: Słonecznej, Grzybowej, Letniej oraz trzy drogi wewnętrzne – Rzemieślniczej, Wiosennej i Nauczycielskiej.

Remont ulicy Letniej oraz ulic: Rzemieślniczej, Wiosennej i Nauczycielskiej w Sulęczynie polegać będzie na ich utwardzeniu. Ul. Letnia zyska 427 m.b. z nawierzchni bitumicznej, a ul. Rzemieślnicza 193 m.b. Natomiast ul. Nauczycielska i Wiosenna otrzymają nawierzchnię z kostki betonowej, odpowiednio 98 m.b. i 166 m.b. Łącznie daje to 885 m. Dodatkowo wykonany zostanie remont włączenia do drogi wojewódzkiej nr 228. Ponadto w ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Szela z Sierakowic.

D. Tryzna

Komentarze