Inwestycje Miasto Kościerzyna Samorząd

Kościerzyna. Budowa miejskich odcinków ścieżek rowerowych zakończona. Cztery ścieżki rowerowe miasta gotowe

Wczoraj marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz burmistrz miasta Michał Majewski dokonali oficjalnego otwarcia ostatniej trasy rowerowej wybudowanej przez gminę miejską w ramach partnerskiego projektu „Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim”.

Uroczystość odbyła się obok skrzyżowania ul. Kartuskiej i Tysiąclecia naprzeciw I LO. Wzięli w niej udział: wiceprzewodniczący Sejmiku Pomorskiego Piotr Karczewski i radny Dariusz Męczykowski, spora grupa radnych Rady Miejskiej, wójt Grzegorz Piechowski i były burmistrz Zdzisław Czucha. Zamyka ona zadanie, które dotyczyło budowy odcinków miejskich czterech ścieżek prowadzących z Kościerzyny do Skorzewa, Dobrogoszczy i w kierunku na Sarnowy i Wielki Klincz. Projekt obejmował nie tylko budowę wspomnianego węzła, ale też zakup pięciu autobusów.

– Dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządami wszystkich udało się zrealizować nie tylko zaplanowane projektem zadania, ale też zmodernizować ul. Kartuską. To dla nas bardzo ważna rzecz, gdyż mieszkańcy nie rozumieją czyja jest droga, czy gminy, czy województwa – mówił burmistrz M. Majewski. Chciałbym dodać, że jesteśmy na obszarze rewitalizacji Osiedla Tysiąclecia, które jest realizowane również z funduszy unijnych. Cieszą się mieszkańcy i cieszy się samorząd. Życzymy dalszej tak owocnej współprac – zakończył swoje wystąpienie.

Dodatkowe 3 mln zł

Ważnym elementem tej uroczystości było przekazanie przez marszałka M. Struka dodatkowych środków na rozszerzenie zakresu tego projektu. Było to możliwe dzięki decyzji Zarządu Województwa Pomorskiego z 17 sierpnia. Choć symboliczny czek otrzymało miasto, to tak naprawdę środki posłużą gminie Kościerzyna na przedłużenie ścieżki rowerowej do Skorzewa, a dokładnie na jej budowę również na terenach należących do gminy.

Prace na odcinku gminnym ścieżki do Skorzewa już zostały rozpoczęte i jak powiedział wójt G. Piechowski, ma on nadzieję, że szybko uda się je doprowadzić do końca. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze