Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Młodzieżowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym. Sukcesy kościerskich pływaków

W końcu lutego na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym. Do startu w zawodach zgłosiło udział około sześćdziesięciu zawodników. Wśród nich była również sześcioosobowa reprezentacja Klubu Sportowego Aqua Sport Kościerzyna.

Zawody były przeznaczone dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 8 do 16 lat. Celem zawodów było promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja ratownictwa wodnego i pływania, jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej. Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach.

Sukcesy pływaków z Aqua Sport

KS Aqua Sport Kościerzyna reprezentowała sześcioosobowa drużyna. Najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Lellek, która zdobyła puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt 12-14 lat. Odpowiednio w klasyfikacji chłopców najlepiej wypadł Filip Komar, który uzyskał drugie miejsce. Monika Zarach, która wystartowała w klasyfikacji generalnej dziewcząt 8-11 lat zdobyła nagrodę za drugie miejsce. Iga Góralczyk reprezentująca kategorię dziewcząt w wieku 15-16 lat zgarnęła puchar za zajęcie trzeciego miejsca. Z kolei Zuzanna Peek w konkurencji pływanie 50m z przeszkodami zdobyła brązowy medal. W zawodach miała również szansę wziąć 9-letnia Kaja Lellek, która okazała się najmłodszą zawodniczką.

– Drużyna w ferie przebywała na obozie sportowym w Garczynie, co sprawiło, że na te zawody pojechała tylko mała część teamu. Było to tylko przetarcie przed poważniejszymi zawodami, bo nasi klubowicze niedługo wystartują w kolejnych zawodach – mówi Michał Zarach, trener drużyny.

W weekend 12 i 13 marca kościerscy pływacy wezmą udział w Klubowym Pucharze Polski w Pływaniu w Płetwach w Chodzieży. Zaledwie dwa tygodnie później, 27 marca wystartują w GP Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Warszawie.

Nad/opr.red

Komentarze