Gmina Stara Kiszewa Sport

Stara Kiszewa. Mistrzostwa futsalu. Zmierzyli się ministranci pięciu dekanatów

Niecałe dwa tygodnie temu, na hali sportowej w Starej Kiszewie rozegrane zostały mecze Mistrzostw Ministrantów Rejonu Kościerskiego w Halowej Piłce Nożnej. Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz rejon na finałach diecezjalnych w Chojnicach.

Na rozgrywkach pojawili się zawodnicy z pięciu dekanatów: Kościerzyny, Kartuz, Stężycy, Zblewa i Bytowa. Poszczególne teamy wystartowały w odpowiednich kategoriach wiekowych. Emocje podczas potyczek sięgnęły zenitu.  

Zwycięskie drużyny

W najmłodszej kategorii ministrantów rocznika 2010-2014 zagrali reprezentanci parafii z Lipusza, Zblewa, Mściszewic, z kościoła św. Katarzyny w Bytowie oraz z parafii w Kiełpinie. Niepokonanymi okazali się zawodnicy tej ostatniej drużyny. W kategorii młodszych lektorów, która skupiała roczniki 2006-2009 udział wzięła reprezentacja: Lipusza, Zblewa, Stężycy, Tuchomia i Prokowa. Tutaj nie mieli sobie równych zawodnicy ze stężyckiego teamu. W trzeciej kategorii rywalizowali ze sobą lektorzy starsi z rocznika 2001-2005. W tym gronie pojawili się zawodnicy z Parchowa, Wygody, Przodkowa, Pinczyna oraz parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie. W tym przypadku najlepiej zaprezentował się team z Parchowa.

– Mistrzowie tych rozgrywek będą reprezentować rejon na finałach diecezjalnych w Chojnicach, które odbędą się 23 kwietnia. Wygrani tego etapu pojadą na Mistrzostwa Polski – tłumaczy odpowiedzialny za organizację rozgrywek ks. proboszcz Andrzej Taliński. Wspomina też, że meczów nie udałoby się rozegrać, gdyby nie gościnność Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki.

Parafia/opr.red

Organizacja Mistrzostw Polski Ministrantów

Ks. proboszcz Andrzej Taliński

Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej dla ministrantów odbywają się co roku. Rozgrywki odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: ministrant, lektor młodszy i lektor starszy. Mają kilka szczebli organizacyjnych. Do grudnia odbywały się eliminacje w poszczególnych dekanatach. Mistrzowie z poszczególnych dekanatów kwalifikują się do eliminacji rejonowych, w których przeważnie startuje po sześć dekanatów w trzech kategoriach wiekowych, czyli osiemnaście drużyn. W tym roku dekanat Skarszewy takich eliminacji nie zrobił, więc na etapie rejonowym w Starej Kiszewie stawili się mistrzowie pięciu dekanatów. W lutowym rozgrywkach w Starej Kiszewie wyłonieni zostali mistrzowie rejonu, którzy będą reprezentować go w Finałach Diecezjalnych. Odbędą się one w Chojnicach w kwietniu. Spotkają się tam mistrzowie pięciu rejonów, czyli piętnaście najlepszych drużyn. Zwycięzcy wezmą udział w Mistrzostwach Polski Ministrantów, które odbędą się w czerwcu w Kołobrzegu.

Komentarze