Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego. KS Aqua Sport znowu ze świetnymi wynikami

28 maja odbyła się II runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Jak zawsze zawodnicy reprezentujący KS Aqua Sport świetnie się spisali. Prócz wielu medali na ich kontach odnotowano nowe rekordy.

Tradycyjnie już wszyscy zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych i w sztafecie. Pierwszą konkurencją indywidualną było 100m ratowanie kombinowane. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Daria Freda, która wygrała zarówno w juniorkach, a jej wynik okazał się najlepszy na zawodach i dał jej także złoto OPEN. W juniorkach młodszych całe podium należało do KS Aqua Sport, a to za sprawą Anny Szybalskiej, Anny Tarnowskiej i Zuzanny Peek. W młodziczkach starszych na trzecim miejscu ukończyła Dominika Peek.

Kolejne konkurencje

Drugi start to tradycyjnie 50m holowanie manekina. D. Freda znowu nie dała szans pozostałym juniorkom i wygrała także tę konkurencję, a jej wynik zaowocował także trzecim miejscem OPEN. Świetnie zaprezentowała się również Iga Góralczyk, która rywalizację ukończyła na trzeciej pozycji. Ponownie świetnie spisała się A. Szybalska, która znowu zwyciężyła przed A. Tarnowską. W kategorii młodzik starszy srebrny medal padł łupem Dominiki Peek. Natomiast wśród chłopców wygrał Filip Komar.

Ostatnia konkurencja to 100m ratowanie manekina z pasem. D. Freda zdobyła brąz w juniorkach, ale w juniorkach młodszych pierwsze pięć miejsc należało do kościerskich zawodniczek, które dopłynęły w następującej kolejności: Z. Peek, A. Tarnowska, A. Szybalska, Marcelina Bławat i Sandra Blok. Warto zaznaczyć, że wynik Z. Peek okazał się drugim wynikiem zawodów, co dało tej zawodniczce drugie miejsce OPEN. Kościerzanki stawały na trzecim miejscu podium zarówno w młodzikach starszych – D. Peek, jak również w młodzikach – Maja Zinka. Świetnie wypadł w tej konkurencji Jan Marchewicz, zwyciężając w juniorach, a jego wynik był na tyle dobry, że stanął także na najniższym stopniu podium w OPEN. W młodzikach srebro wywalczył Konstanty Tarnowski.

Wyniki sztafet i plany

W wyścigach sztafetowych zwyciężały juniorki młodsze – Marcelina Bławat, Sandra Blok, A. Szybalska, A. Tarnowska, a także młodziczki starsze – Milena Sędzicka, Nina Kucharska, Monika Zarach i D. Peek. Natomiast wśród chłopców zwyciężyła sztafeta młodzików w składzie – Tomasz Kupc, Nikodem Nowakowski, Jakub Gronczewski i K. Tarnowski.

– Teraz przed najmłodszymi zawodnikami 10-11 lat zawody pływackie w Kościerzynie 3-4 czerwca, następnie również starsi mają wyjazd do Chodzieży na 3 Rundę Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Już 18 czerwca odbędzie się 3 runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Sopocie na plaży, a najważniejsze zawody to 56. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się 23-24 czerwca na Termach Maltańskich w Poznaniu – podkreśla trener Michał Zarach.