Gmina Dziemiany Inwestycje Samorząd

Kalisz. Rozbudowa infrastruktury drogowej. Miejscowa firma zrealizuje inwestycję

W ostatnich dniach włodarze gminy Dziemiany podpisali umowę z Henrykiem Czarnowskim, na podstawie której jego firma zrealizuje wyjątkowe zadanie dla miejscowości Kalisz – budowę siedmiu ulic.

Projekt dotyczący tego zadania gmina złożyła do Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” i uzyskała na nie dofinansowanie w kwocie 3,8 mln zł. Przetarg dotyczący wyłonienia jego wykonawcy wygrała firma Henryka Czarnowskiego, która zaproponowała, że zrealizuje inwestycję za kwotę 4,13 mln zł. Zadanie jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Polega na budowie i modernizacji dróg w miejscowości Kalisz. Zadanie obejmuje przebudowę ul. Jana Pawła II na długości ok. 1283 m.b., ul. Ks. Jutrzenki Trzebiatowskiego na długości ok. 780 m.b., ul. Remusa na długości ok. 120 m.b., ul. Stolema na długości ok. 110 m.b., ul. Gryfa na długości ok. 200 m.b., przebudowę ul. Sorki na długości ok. 75 m.b. oraz przebudowę i budowę ul. Majkowskiego na długości ok. 326 m.b.

Okres realizacji zamówienia wynosi jedenaście miesięcy.

– Takich pieniędzy na spójny system dróg w jednej miejscowości nigdy jeszcze gmina Dziemiany nie zaangażowała. Wierzymy, że mieszkańcy Kalisza docenią to przedsięwzięcie, do którego realizacji przyczynili się przede wszystkim sołtys i radni sołectwa Kalisz – podkreślają zgodnie wójt Leszek Pobłocki i wicewójt Katarzyna Sprawka.

Nad/opr.red

Komentarze