Miasto Kościerzyna Samorząd

Kościerzyna. Rozłam we władzach miasta? Burmistrz podziękował za pracę Dawidowi Jereczkowi

Czy dojdzie do zmian w dobrze do tej pory funkcjonujących strukturach władzy miasta Kościerzyna? Burmistrz Michał Majewski poprosił swojego zastępcę Dawida Jereczka o rezygnację z piastowanego stanowiska. Powód, to utrata zaufania do jego osoby. Do dnia wydania naszego tygodnika nie była znana decyzja wiceburmistrza.

Decyzję swoją burmistrz M. Majewski ogłosił w ubiegły piątek. Tłumaczył, że wynika ona z faktu, iż utracił zaufanie do osoby D. Jereczka.

– Pan Dawid Jereczek zaangażował się w budowanie struktur ruchu Szymona Hołowni – Polska 2050. Chce zostać liderem tego ugrupowania w powiecie. Do tej pory działaliśmy wspólnie, ponieważ w ostatnich wyborach samorządowych stratowaliśmy z jednego ugrupowania „Moje Miasto”. Stąd jestem zaskoczony, że swojej decyzji nie konsultował ze mną, ani z innymi osobami z Komitetu Samorządowego – mówił burmistrz Kościerzyny

Jak widzi to D. Jereczek?

Wiceburmistrz Kościerzyny twierdzi, że informował swojego szefa i zarazem kolegę w strukturach samorządowych o tym, że chce działać w ugrupowaniu Szymona Hołowni. Decyzja burmistrza M. Majewskiego jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. Do tej pory nie miał on żadnych uwag do obowiązków sprawowanych przez wiceburmistrza.

Na koniec dnia 16 listopada nadal nie było wiadomo, jaką decyzję podjął wiceburmistrz D. Jereczek. Do tematu będziemy powracać.

red.

Komentarze