OSP

Prokowo. Oddział Regionalny KRUS pomaga dla OSP. Torba ratownicza dla druhów.

Na początku listopada  strażacy- ochotnicy z Prokowa otrzymali od gdańskiego oddziału KRUS nową torbę ratowniczą PSP R1. To kolejna  w tym roku pomoc w zakresie sprzętu i wyposażenia sprzętu dla OSP.

Przekazanie tego daru odbyło się 5 listopada na placu przed strażnicą jednostki. KRUS reprezentował Marcin Drewa dyrektor oddziału regionalnego tej instytucji.

-Nasz oddział w Gdańsku oprócz działań związanych z pracą rolniczą, ubezpieczeniami, świadczeniami ma również dział prewencji.  Stawiamy w nim na pomoc rolnikom i jednostkom OSP , które znajdują się na terenie naszego działania. Bardzo się cieszę , że dziś mogę przekazać tą torbę ratownictwa przedmedycznego dla Was druhów z Prokowa- mówił  dyrektor M. Drewa.

Torbę odbierała trzyosobowa delegacja z jednostki. Torba ta wykorzystywana jest  przy udzielaniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach: w wypadkach drogowych czy pożarach. Jest ona wyposażona w sprzęt dzięki któremu druhowie mogą  działać do momentu przybycia wykwalifikowanego zespołu ratownictwa medycznego.

Doposażanie jednostek gminnych OSP

To kolejna już w tym roku pomoc w sprzęcie i wyposażeniu jaką otrzymali druhowie z Prokowa. 6 lipca burmistrz Mieczysłąw Grzegorz Gołuński odebrał  czek  od Marszałka Pomorskiego na wsparcie kilku jednostek w swojej gminie.   OSP Prokowo  została beneficjentem  ogólnopolskiego programu „Florek” finansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku.  Nowy sprzęt poprawia obronę przeciwpożarową gminy.

D.Tryzna

Komentarze