Gmina Kartuzy Wokół nas

Dzierżążno. Dzień Dziecka w szpitalu. Samorządowcy wywołali uśmiech na twarzach najmłodszych

Z okazji Dnia Dziecka w szpitalu w Dzierżążnie odbyły się coroczne obchody święta dla pacjentów oddziału rehabilitacji dzieci i młodzieży. Tego dnia burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz ze swoją zastępczynią Sylwią Biankowską, Iwoną Formelą, która jest członkiem Zarządu Powiatu oraz kilkoma pracownikami starostwa, złożyli wizytę dzieciom i wręczyli im upominki.

Dziś Oddział Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie odwiedzili burmistrz, zastępca burmistrza Kartuz oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Dzieci otrzymały upominki od wesoło wyglądających gości z okazji Dnia Dziecka.

A na zewnątrz na małych pacjentów czekało mnóstwo atrakcji – dmuchana zjeżdżalnia, poczęstunek, spotkanie z alpakami i końmi czy wielkie bańki mydlane. Chętni mogli zrobić sobie kolorowe tatuaże lub warkoczyki. Przedpołudnie upłynęło w radosnej, wypełnionej zabawą atmosferze.

Ponadto na terenie placu były klauny zachęcające do włączenia się do zabawy.

Co więcej, I. Formela z Jolantą Tersą, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji oraz Aleksandrą Kozioł, dyrektor Wydziału Zdrowia, Bezpieczeństwa i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi złożyły wizytę na oddziale pediatrycznym w Kartuzach. Tam również prezentami zostali obdarowani najmłodsi.

Nad/opr.red

Komentarze