Gmina Chmielno Gmina Przodkowo Gmina Sierakowice Gmina Somonino Gmina Stężyca Gmina Żukowo Powiat kartuski Samorząd

Powiat kartuski. Rządowy Program Odbudowy Zabytków. Prawie 6 mln zł dla naszych samorządów

Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pomorskie na realizację 200 zadań otrzyma 114,9 mln zł dofinansowania. Część z tych środków otrzyma sześć naszych gmin oraz powiat kartuski.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to program, który wesprze samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i uchroni przed degradacją i niszczeniem. Wśród zaakceptowanych wniosków są także przedsięwzięcia z powiatu kartuskiego.

Nasze samorządy ze wsparciem

W gronie samorządów z powiatu kartuskiego, które uzyskały wsparcie jest sześć gmin i powiat. Najwięcej pozytywnie zaaprobowanych wniosków ma gmina Somonino. Uzyskała ona środki na realizację czterech zadań. Gmina pozyskała 499 tys. zł na przebudowę budynku świetlicy wiejskiej w Piotrowie, prawie 273 tys. zł na remont ogrodzenia cmentarza ewangelickiego w Hopowie, kolejne 240 tys. zł na remont budynku dawnej szkoły w Starkowej Hucie, oraz 80 tys. zł na konserwację feretronów z wizerunkiem Serca Jezusa i Matki Boskiej w kościele w Goręczynie.

Gmina Stężyca otrzymała okrągły 1 mln zł na rewitalizację budynku starej szkoły w Gołubiu.

Gmina Przodkowo zyskała 999 tys. zł, które przeznaczy na wymianę ogrodzenia terenu kościoła parafialnego w Przodkowie oraz remont budynku byłej szkoły w Rębie – świetlica wiejska i izba regionalna.

Gmina Żukowo dostała 833 tys. zł dofinansowania z przeznaczeniem na renowację zabytkowego budynku starej szkoły we wsi Sulmin.

Gmina Chmielno pozyskała 306 tys. zł na remont urzędu gminy i 400 tys. zł na remont starego młyna na rzece Radunia w Chmielnie.

Gminie Sierakowice przyznano 686 tys. zł na przebudowę i remont budynku gospodarczego przy plebanii parafii w Gowidlinie.

Powiat Kartuski otrzymała niecałe 490 tys. zł na remont budynku Zespołu Kształcenia i Wychowania Specjalnego w Kartuzach.

PUW/opr.red

240 tys. zł dofinansowania na remont budynku dawnej szkoły w Starkowej Hucie.

Komentarze