Powiat kartuski Samorząd Wokół nas

Powiat kartuski. Spotkanie Rady Seniorów Powiatu Kartuskiego. Eugeniusz Grabowski uzupełnił skład Rady. Rozmawiano o współpracy z PZERiI

Dzisiejsze spotkanie Powiatowej Rady Seniorów miało charakter organizacyjny i roboczy. Uzupełniony został skład Rady, a jej członkowie wyróżnieni zostali legitymacjami. Gośćmi Rady byli przedstawiciele oddziału kartuskiego PZERiI, gdyż omawiano warunki współpracy dla dobra środowiska senioralnego.

Powiatowa Rady Seniorów powstała w roku ubiegłym i skupia szesnastu członków, po dwóch przedstawicieli z każdej gminy. W końcu roku ubiegłego w związku ze zmianą zamieszkania odszedł od niej Zbigniew Zarzycki reprezentujący gminę Sulęczyno.

W tym miesiącu na jego miejsce powołany został Eugeniusz Grabowski, który od 1999 roku jest związany ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Jest współzałożycielem i prezesem stowarzyszenia rehabilitacyjno-sportowego „Szansa Start Gdańsk”. Ponadto założył Pomorski Związek Organizacji Sportu Niepełnosprawnych oraz jest prezesem ośrodka przygotowań paraolimpijskich Ostrów-Mausz.

W czasie dzisiejszego posiedzenia Rady Seniorów Powiatu Kartuskiego, w którym udział wziął również starosta Bogdan Łapa i członek zarządu Iwona Formela, E. Grabowski został oficjalnie przyjęty w skład Rady.

Ponadto wszyscy członkowie otrzymali specjalne legitymacje. Starosta podkreślił znaczenie pracy PRS na rzecz społeczności senioralnej, podziękował za zaangażowanie i zapał, a także zachęcił do dalszych inicjatyw.

Współpraca z PZERiI

Członkowie Rady mieli również okazję dowiedzieć się więcej o działalności Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kartuzach, który reprezentowali Bogdan Sarach i Zygmunt Pobłocki. Opowiedzieli jak działa to liczące prawie 300 członków stowarzyszenie.

W trakcie posiedzenia pojawił się apel wspólnego działania.

– Jesteśmy związkiem historycznym, od dawna działającym, ale nie mamy przełożenia na samorząd. Chcielibyśmy się włączyć w działalność Powiatowej Rady Seniorów, aby jeszcze bardziej integrować się ze środowiskiem – mówił B. Sarach.

Pierwszym przedsięwzięciem wspólnie organizowanym przez członków PRS i PZERiI będą sobótki, w których organizację zaangażują się także członkowie zespołu Kaszuby i wędkarze.

red.

Komentarze