Gmina Kartuzy OSP Powiat kartuski Samorząd Wokół nas

Prokowo. Świąteczne spotkanie zarządów gminnych OSP. Spotkanie trochę robocze, więcej świąteczne, z prezentami

Nowe wnętrze strażnicy w Prokowie, odświętnie udekorowane, było miejscem strażackiej wigilii. Przy wspólnym stole zasiedli przedstawiciele władz gminnych związków OSP z powiatu kartuskiego na czele z prezesem zarządu powiatowego Edmundem Kwidzińskim.  W spotkaniu wzięli udział również samorządowcy.

Gośćmi braci strażackiej byli przedstawiciele władz wojewódzkich ZOSP RP – dh Jarosław Ugowski i dh Grzegorz Pladzyk. Natomiast komendę powiatową reprezentował mł. bryg. Wojciech Markowski. Obok nich zasiedli Mieczysław Wożniak, przewodniczący rady powiatu i Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz. Zebranych powitał E. Kwidziński, prezes zarządu powiatowego i zarazem dyrektorem wykonawczy zarządu wojewódzkiego ZOSP RP. Przedstawił kilka spraw bieżących, związanych z kończącym się rokiem rozliczeniowym w jednostkach. Występujący po nim dh G. Pladzyk poinformował o zakończonej dzień wcześniej akcji „1,5 proc. dla OSP”. Padły konkretne liczby i trochę statystyk dotyczących jednostek z powiatu kartuskiego. Zebrani usłyszeli o publikacji dotyczącej zasłużonych strażaków pomorskich i zostali zaproszeni, aby przesyłać materiały do niej.

Podziękowania i życzenia

– To, co osiągnęliście w tym roku, w zakresie pojazdów i wyposażenia indywidualnego zasługuje na duże uznanie. Chciałbym w imieniu druhów funkcyjnych życzyć Wam wiele radości na te święta i wiele nadziei. Życzę Wam zdrowia i satysfakcji z tego co robicie dla innych. Nadal jesteśmy tym powiatem w województwie gdzie ekwiwalenty są największe i gdzie nie bierzecie ich do kieszeni – zaczął część oficjalną E. Kwidziński.

– Chciałbym podziękować za Waszą dobroć jaką dzielicie się z innymi, za Waszą służbę na rzecz mieszkańców. Oby nigdy więcej nie powtórzyła się ta sytuacja z Żukowa, gdzie dwójka z Was podczas takiej służby zginęła. Niech to będzie nauką dla Was – mówił z kolei M. Woźniak. 

Braci strażackiej złożył życzenia również burmistrz M. G. Gołuński. Jako jedyny miał też prezenty dla trzech jednostek ze swojej gminy. Otrzymywały one komplet umundurowania strażackiego marki Nomex.

W podsumowaniu tej części spotkania wystąpił kapelan kartuskich strażaków ks. dr Ryszard Różycki. On również podziękował druhom za ich służbę na rzecz drugiego człowieka i złożył życzenia. Po modlitwie przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem.

D. Tryzna

Komentarze