Na sygnale Wokół nas

Region. Czas zimowy. Czas na rozsądek na drodze

Powszechnie wiadomo, że zima to szczególnie niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Szybko zmieniająca się pogoda sprawia, że warunki na drogach są coraz trudniejsze i wówczas częściej dochodzi do wypadków drogowych.

Tylko w ubiegły weekend, między 12 a 13 grudnia policjanci musieli interweniować przy czterech wypadkach na drodze.

Zaczęło się od sobotniego wypadku w Stryszej Budzie. Gdzie 21-letni kierowca samochodu marki Audi. Kierujący na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił on panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z pojazdem marki Daimler Chrysler. Wskutek czego trzy osoby zostały poszkodowane.

Do kolejnego zdarzenia doszło niedzielnego ranka w Grzybnie. Tam na przejściu dla pieszych kierujący samochodem osobowym potrącił kobietę z dzieckiem. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem potrącił przechodzące przez przejście dla pieszych dwie kobiety – 41-letnią i 12-letnią. Obie zostały przetransportowane do szpitala. Kierującemu samochodem zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia w Goręczynie 29-latek cofając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście i go potrącił. Poszkodowany 55-latek został przewieziony do szpitala.

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Glincz. Kierowca Audi nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania innego pojazdu i zderzył się z jadącą z przeciwka Skodą. Dodatkowo siłą odrzutu Audi uderzyło w Opla. Wstępne informacje mówiły ośmiu osobach poszkodowanych. Ponadto pięć z nich przetransportowano do szpitala, a stan dwóch osób określono jako ciężki.

Dobre rady

Uważajmy na drodze i stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Przewidujmy skutki swojego zachowania. Pamiętajmy, że wypadek to często tragedia wielu rodzin.

– Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości i niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to częste przyczyny wypadków jesienią. Kierujący, zwolnijcie do prędkości pozwalającej Wam kontrolować sytuację na drodze! Prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną! Pamiętajcie również o właściwym i zgodnym z przepisami używaniu świateł przeciwmgłowych i świateł do jazdy dziennej. Wsiadając za kierownicę, bądźcie też wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi – proszą policjanci

– Apelujemy o rozwagę na drodze. Uważajmy na drodze, stosujmy się do przepisów. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych – dodają funkcjonariusze

KPP/opr.red

Wypadek w Glinczu
Wypadek w Glinczu

Komentarze