Gmina Liniewo Wokół nas

Bukowy Las. Gala Złotych Godów w gminie Liniewo. „Takie jubileusze dane są tylko nielicznym…”

29 listopada, w Gospodzie Bukowy Las, w obecności władz gminy i proboszczów liniewskich parafii uhonorowano w sposób szczególny tegorocznych jubilatów 50-lecia pożycia małżeńskiego. Gratulacje i stosowne prezenty otrzymały również pary małżeńskie obchodzące Szmaragdowe i Diamentowe Gody.

W uroczystości samorząd gminny reprezentowali wójt Mirosław Warczak, wiceprzewodniczący RG Sławomir Zabrocki, skarbnik Alicje Koprek oraz dwie dyrektorki gminnych instytucji: Bożena Wardyn z liniewskiego GOPS i Lucyna Piwowarczyk z GOKSiR. Obecni byli proboszczowie trzech parafii, które obejmują teren gminy: ks. Grzegorz Flisikowski, ks. Arkadiusz Ćwikliński i ks. Robert Mańk.


Piękna inicjatywa kierownik USC

Na początku uroczystości przed tegorocznymi jubilatami z krótkim występem artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież z sekcji wokalnej liniewskiego Domu Kultury. Po tym muzycznym akcencie całą uroczystość poprowadziła Michalina Zielińska, kierownik USC. W swoim słowie skierowanym do jubilatów podkreśliła wagę tych jubileuszy. Na pewno zaskoczyła co niektórych z nich słowami:

– Bardzo proszę, abyście dziś podziękowali sobie nawzajem za wszystkie wspólnie przeżyte lata, powtarzając za mną następujące słowa: „W dniu naszego jubileuszu ślubu dziękuję ci żono/mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Wyrażam podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie, opiekę i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal szczęśliwe” – recytowała kierownik, a za nią powtórzyli to zgodnie najpierw mężowie, a później żony.

Medale od Prezydenta RP i prezenty od gminy

W tym roku podczas gali uhonorowano dziewięć par obchodzących Złote Gody. Każda z nich otrzymała medal od Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, bukiety kwiatów i jubileuszowe kosze prezentów. W tym roku był też nowy akcent tych uroczystości. Każdą z par zaproszono na zdjęcie na tzw. ściance.

Wójt i wiceprzewodniczący RG podziękowali również trzem parom, które obchodziły w bieżącym roku 55 rocznicę ślubu. Wiele słów uznania padło pod adresem państwa Stefanii i Mieczysława z Liniewa, którzy obchodzili Diamentowe Gody.

Sesja zdjęciowa po gali była długa. Na zakończenie uroczystości do jubilatów zwrócił się z życzeniami wójt M. Warczak. Piękne słowa skierował również do nich proboszcz ks. R. Mańk z parafii Pogódki.

D. Tryzna

Mirosław Warczak, wójt gminy Liniewo

Całe Wasze życie jest podróżą, a miłym przystankiem na tej drodze są takie spotkania jak to dzisiejsze. Z okazji Waszych okrągłych i wspaniałych jubileuszy 50, 55 i 60 lat pożycia małżeńskiego. To jest piękne, gdy człowiek jest dumny ze swojego życia, domu rodzinnego, miejsca w którym się rodził, wychował, dorastał. Jeszcze piękniej, gdy gmina może być dumna z tego że ma takich wspaniałych i zacnych, zasłużonych swoich jubilatów. Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie trwania. Tak wspaniałe jubileusze dane są tylko nielicznym i tylko wybrańcom, opatrzność musi czuwać żeby tak się stało.  Tak długo staż małżeński jest dowodem waszej wzajemnej miłości, wiary, wzajemnego zrozumienia, poszanowania, bezgranicznego oddania oraz zaufania sobie nawzajem przez całe życie. 

Ks. Robert Mańk, proboszcz parafii Pogódki

Pamiętacie na pewno dzień waszego ślubu, wspominacie gości którzy byli zaproszeni, wielu z nich już nie ma, prezenty które otrzymaliście na pewno skromne, kwiaty zwiędły, niektórym nawet się zniszczyła lub zgubiła obrączka ślubna. Na zawsze jednak pozostała przy was najcenniejsza pamiątka tamtego dnia – mąż i żona. Tę pamiątkę szanujcie po najdłuższe lata, to jest ten największy skarb, który wtedy otrzymaliście, największy dar. Tego zbierania dobrych owoców tamtych decyzji dzisiaj wam życzymy. Niech każdy z was czuje się dumny z tego co dokonał. Bóg zapłać wam za piękne świadectwo małżeńskiego życia i za wszelkie dobro, które wykonaliście, które stało się waszym udziałem i którego my wszyscy mogliśmy od was doświadczyć. My – znaczenie młodsze pokolenie podziwiamy was i dziękujemy.

Złote gody świętowali:

 • Teresa i Jan Góralczykowie z Głodowa
 • Irena i Marian Kołustowie z Lubieszyna
 • Krystyna i Franciszek Narlochowie z Milonek
 • Teresa i Marian Pickowie z Liniewa
 • Teresa i Roman Pysznikowie z Rymanowca
 • Renata i Gerard Ranachowscy z Wysina
 • Teresa i Stefan Sadowscy z Iłownicy
 • Felicja i Jerzy Szutenbergowie 
 • Halina i Józef Torłopowie z Płacht
 • Grażyna i Jerzy Żołądkowie z Liniewa

55. rocznicę ślubu świętowali:

 • Maria i Ryszard Nawrotowie  z Liniewa
 • Krystyna i Józef Piotrzkowscy z Chróstów Wysińskich
 • Irena i Ryszard Szmaglińscy z Liniewa
 • Genowefa i Alfons Trokowie z Liniewa

60. rocznicę ślubu świętowali:

 • Stefania i Mieczysław z Liniewa

Komentarze