Konkursy Kultura Wokół nas

Region. Światowy Dzień Turystyki edycja 2022. Nasze firmy i stowarzyszenia wśród wyróżnionych

,,Koszałkowo’’, LOT Serce Kaszub i ,,Kościerska Chata’’ zostały docenione m.in. przez marszałka Mieczysława Struka za promocję pomorskiej turystyki. Gala tego wydarzenia odbyła się 28 września w Sopocie.

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki to najważniejszy dzień dla pomorskiej branży turystycznej. Tradycyjnie głównym punktem w programie wydarzenia było wręczenie nagród i wyróżnień za zasługi dla rozwoju turystyki w naszym województwie. W wydarzeniu oprócz przedstawicieli samorządu pomorskiego wzięli również udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele uczelni wyższych, organizacji i instytucji związanych z turystyką, hotelarze i restauratorzy, działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przewodnicy turystyczni i piloci wycieczek.

– Chcemy, aby turystyka była nadal świetną wizytówką naszego regionu. Turystyka to budowanie marki Pomorza jako miejsca przyjaznego do zamieszkania i wypoczynku, a także budowanie wielkiego potencjału usług realizowanych w bardzo różnych zakresach. Wszystkim osobom pracującym w pomorskiej turystyce życzę samych sukcesów i zadowolenia z prowadzonej działalności – zaznaczył marszałek Mieczysław Struk.

Podążają za trendami

Wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii ,,Wydarzenie roku’’ zdobyła Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” za Kaszubski Festiwal „Tańce i zgrywańce”. Celem wydarzenia było umożliwienie społeczności lokalnej powrotu do ludowych korzeni oraz przybliżenie turystom kultury kaszubskiej.

W kategorii ,,Oferta turystyczna’’ nagroda główna trafiła do Ireneusza Koszałki za Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca. To największy na Pomorzu ośrodek narciarski, który poza sezonem zimowym oferuje wiele innych atrakcji, takich jak: deskorolka górska, hulajnogi terenowe, mini park linowy czy Park Baśni i Legend Kaszubskich. Na terenie ośrodka znajduje się również łowisko dla amatorów wędkarstwa oraz basen zewnętrzny. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymało Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata” za Szlak Kaszubskiej Żurawiny. Jego długość to 130 km. Łączy ze sobą miejsca występowania kaszubskiej żurawiny, okoliczne atrakcje turystyczne oraz miejsca, gdzie można skosztować produktów wykonanych na bazie żurawiny. Zwieńczeniem jest cykliczna impreza Festiwal Żurawiny odbywający się we wrześniu.

Towarzysząca wydarzeniu Nagroda Prezesa Honorowego PROT w kategorii ,,Miejsce z klimatem’’ trafiła m.in. do Leśnego Dworu w Sulęczynie.

D. Tryzna

Wyróżnienie Marszałka w kategorii ,,Wydarzenie roku’’ zdobyła Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”.
W kategorii ,,Oferta turystyczna’’ nagroda główna trafiła do Ireneusza Koszałki za Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca.
Nagroda Prezesa Honorowego PROT w kategorii ,,Miejsce z klimatem’’ trafiła m.in. do Leśnego Dworu w Sulęczynie.
Wyróżnienie w kategorii ,,Oferta turystyczna’’ otrzymało Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata” za Szlak Kaszubskiej Żurawiny.

Komentarze