Wokół nas

Region. Trwają działania „bezpieczny pieszy”

Dziś na terenie całego województwa prowadzone są działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Na drogach regionu należy spodziewać się większej ilość patroli. Policjanci zwrócą też uwagę na rowerzystów.

Od samego rana na pomorskich drogach prowadzone są działania „Bezpieczny pieszy”. Także w powiecie kartuskim i kościerskim należy się spodziewać więcej niż zazwyczaj policjantów ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem będzie reagowanie na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących pojazdami wobec pieszych. Z policyjnych statystyk wynika, że do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi w rejonie przejść dla pieszych, w obszarze zabudowanym. Znaczna część zdarzeń powodowana jest przez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, bądź nieostrożne wejście na jezdnię zza przeszkody lub innego pojazdu.

– Coraz częściej można zaobserwować osoby nieodrywające oczu od urządzeń elektronicznych. Idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów, należy nieustannie się rozglądać.  Pamiętajmy także o konieczności korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Kierującym natomiast przypominamy, że w rejonie przecięcia się dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność, zwolnić a w razie takiej konieczności – zatrzymać – apelują policjanci.

KPP/opr.red

Komentarze