Wokół nas

Region. Wnioski o dopłaty do 31maja

Termin przedłużony na wniosek izb rolniczych

 

Jak ogłosiła w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a potwierdził to szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas niedzielnego spotkania z rolnikami w Gdyni, termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie został przedłużony do końca maja.

 

Decyzja ministra rolnictwa i rozwoju wsi o przedłużeniu o dwa tygodnie terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych za rok 2019 była reakcją na wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych, by dać rolnikom dodatkowy czas na ubieganie się o dopłaty, ze względu m.in. na problemy pogodowe.

 

Wnioski elektroniczne

ARiMR ponownie będzie przyjmować w tym roku wnioski za pomocą aplikacji. Do 9 maja złożono przez Internet blisko 740 tys. wniosków, ale o dopłaty ubiega się corocznie ponad 1,3 mln rolników. Agencja apeluje, by nie czekać do ostatniej chwili ze składaniem wniosków w formie elektronicznej. Rolnicy mogą zgłaszać się po pomoc w wypełnianiu dokumentów oraz w sprawach związanych z obsługą techniczną aplikacji eWniosekPlus do biur powiatowych ARiMR. Informacje i pomoc można uzyskać także poprzez infolinię, pod numerem 800 38 00 84.

 

opr. tom

Komentarze