Gmina Sierakowice Szkolnictwo Wokół nas

Sierakowice. Halina Buchacz nagrodziła pięcioro uczniów

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy nagrodzono uczniów szkół podstawowych z terenu gminy – najlepszych z języka kaszubskiego. Jak podkreśliła ich fundatorka, to już piętnasta edycja nagrody.

Wyróżnienie ufundowane przez Halinę Buchacz weszło na stałe do puli nagród, o które mogą się ubiegać uczniowie z terenu gminy. Wręczana jest tradycyjnie na sesji kończącej rok. Tegoroczna jej edycja, co podkreśliła Halina Buchacz, jest już piętnastą. Można powiedzieć, że przez ten okres dotyczyła dwóch pokoleń uczniów szkół podstawowych. Przez ten czas otrzymało ją blisko sto osób. Być może wkrótce będą się o nią ubiegać dzieci pierwszych laureatów.

Edycja 2021

W tym roku Halina Buchacz ufundowała nagrody dla pięciorga uczniów. Przybyli oni na sesję wraz z rodzicami. Nagrody pieniężne i specjalnie dyplomy fundatorka i wicewójt Zbigniew Fularczyk wręczyli Monice Wencie z SP w Gowidlinie, Vanessie Stefańskiej ze szkoły w Puzdrowie i Oliwii Koszałce z placówki w Jelonku. Wśród nagrodzonych byli również: Paulina Bigus ze szkoły w Kamienicy Królewskiej oraz Kacper Młyński z SP w Mojuszu.

– Jestem dumna z Was, że mogę znowu wręczyć nagrody. Już piętnasty raz nagradzamy uczniów i to jest niesamowite. Cieszę się również z tego, że Wasi nauczyciele przywiązują tak wielką uwagę do języka kaszubskiego, choć z pewnością rodzice w domu też pomagają w jego nauce. Dlatego należą się gratulacje i uczniom i rodzicom i nauczycielom – gratulowała H. Buchacz

Galę zakończyły wspólne zdjęcia wyróżnionych uczniów, ich rodziców i fundatorki.

– Chciałem podziękować pani Halinie Buchacz, że już po raz piętnasty wzbogaca to życie oświatowe i naukę języka kaszubskiego. Równocześnie motywuje młodzież, aby starała się wiele osiągnąć. Dziękuję również nauczycielom, którzy podejmują się tego trudu nauczania. Jednak przede wszystkim chcę podziękować młodzieży, że jest tak chętna do nauki języka kaszubskiego – składał podziękowania Z. Fularczyk

D. Tryzna

Komentarze