Gmina Sierakowice Konkursy Szkolnictwo

Sierakowice. Konkurs wiedzy historycznej. Uczniowie z PZS wygrali eliminacje powiatowe

10 października w sali historycznej PZS w Sierakowicach odbył się powiatowy etap XVI Konkursu historycznego „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Tegoroczna rywalizacja odbywa się pod hasłem: „160 Rocznica Powstania Styczniowego”. Zagadnienia do opanowania były bardzo trudne, a zakres materiału ogromny, dlatego uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Sierakowicach włożyli dużo czasu i serca w przygotowania. W zmaganiach brała udział drużyna z Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach oraz drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowa.

– W skład drużyny PZS w Sierakowicach wchodziło trzech uczniów: Paweł Mański z kl. IV TŻ/TA, Patrycja Joskowska z kl. V TE/A5 oraz Dominika Płotka z kl. IV LO. Ostatecznie po dogrywce wywalczyliśmy pierwsze miejsce – mówi Łukasz Reiter, nauczyciel historii.

Zwycięska drużyna wywalczyła prawo udziału w wielkim finale. Centralne zmagania to wydarzenie patriotyczne i kulturalne, połączone z obchodami Święta Niepodległości, organizowane w Białym Dunajcu na Podhalu.

Nad/opr.red

Komentarze