Na sygnale Powiat kościerski

Kaliska Kościerskie. Tragiczny wypadek. Zmarł ceniony lekarz Radosław Flisikowski

Wczoraj wieczorem w miejscowości Kaliska Kościerskie doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego. Na oznakowanym przejściu osobówka potrąciła 48-letniego mężczyznę. Ofiarą był zasłużony, kościerski lekarz.

Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować życia 48-letniego mężczyzny, który w Kaliskach Kościerskich na drodze krajowej nr 20 przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. – Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący Audi A3 43-letni mężczyzna na przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę. Pieszy w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Niestety mimo reanimacji, 48-letni mężczyzna zmarł – informuje rzecznik policji asp. sztab. Piotr Kwidziński. Kierujący osobówką był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do badań i tymczasowo osadzono w areszcie.

Wybitny lekarz i działacz

Ofiarą był Radosław Flisikowski. Był on znanym i cenionym lekarzem oraz społecznikiem. Posiadał specjalizację drugiego stopnia z chirurgii ogólnej i specjalizację z urologii. Brał czynny udział w organizacji EDK Kościerzyna i angażował się w działalność kościerskich morsów.

– Niesamowicie szokująca wiadomość o tragicznej śmierci dr. Radosława Flisikowskiego. To wyjątkowo trudne do uwierzenia… Pan Radosław był nie tylko dobrym i oddanym lekarzem, ale także znakomitym sportowcem i wspaniałym człowiekiem. Jego wkład w społeczność zawsze będzie pamiętany i stale wspominany – wspomina na swoim profilu starosta Alicja Żurawska.

– Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem informujemy, że zginął Radosław Flisikowski, znany lekarz, założyciel klubu kościerskich morsów i lider EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa Kościerzyna diec. Pelplińska, nasz przyjaciel i wielokrotny uczestnik dziemiańskiego #EDK na trasie św. Rity. Wielka strata – dodają członkowie EDK.

– Ciężko mi pisać o tej sytuacji, znany, lubiany lekarz Radek Julian Flisikowski, pomocny człowiek odszedł. Moje serdeczne słowa wsparcia i głębokie współczucie dla rodziny w tej trudnej chwili – składa kondolencje Halina Rogińska, prezes Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „Kościerska Chata”.

Red.

Komentarze