Gmina Sierakowice Sport Wokół nas

Sierakowice. Nordic Walking. Drogołazy aktywnie wchodzą w nowy rok

Nowy rok spacerem z kijami postanowili rozpocząć członkowie Drogołazów MJ. Odległością 6,75 km po niezwykle trudnej drodze leśnej rozpoczęli rok 2024. Później podsumowali dokonania roku 2023 i porozmawiali o planach na najbliższych 12 miesięcy.

Drogołazy MJ to grupa nieformalna działająca od 2 lat. Grupę tworzy małżeństwo instruktorów nordic walkingu – Justyna i Marian Wnuk-Lipińscy. Drogołazy oferują bezpłatne spacery i porady dotyczące prawidłowej techniki.

Pierwsze kilometry noworocznego spaceru jego uczestnikom postanowili uatrakcyjnić leśnicy, ale po pokonaniu kilku przeszkód poszło z górki. Na zakończenie marszu nastąpiło podsumowanie ubiegłego roku i przekazanie planu na rok 2024.

Rok zakończony wieloma projektami

W ubiegłym roku członkowie Drogołazów MJ współorganizowali wiele wydarzeń w środowisku lokalnym, prowadzili cotygodniowe marsze dla dwóch grup i zajęcia dla seniorów. „Nordic Walking Senior” to największy projekt jaki prowadzili na terenie powiatu kartuskiego w pięciu lokalizacjach: Kaplicy, Gołubiu, Kamienicy Szlacheckiej, Sierakowicach oraz Paczewie. Ostatnim projektem był „Senior w dobrej formie”. Były to ogólnopolskie projekty finansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki a operatorem było Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

– Co czeka nas w tym roku? Z pewnością sporo kilometrów do przejścia i przy okazji zapraszamy na bezpłatne wspólne spacery z kijami. Jeśli macie ciekawe trasy to zapraszajcie nas z chęcią ją przejdziemy z wami – zachęcają Drogołazy MJ.

Nad/opr.red

Komentarze