Gmina Sierakowice Konkursy Szkolnictwo

Sierakowice. „Śladami bohaterów podziemia”. I miejsce uczniów z PZS w ogólnopolskim konkursie

Zespół „Kaszëbsczé dzéwùse” w składzie: Nikola Bronk, Jagoda Formela, Zuzanna Gojtowska oraz Amelia Syldatk podjął się realizacji pracy konkursowej o bohaterze podziemia z okolicy – Józefie Klawikowskim ps. Tur.

Zadaniem konkursowym było odnalezienie pamiątki bohatera, nagranie filmu w konwencji Instastory oraz przygotowanie opisu poszukiwań bohatera. Dziewczyny znalazły rodzinę p. Józefa w Powiatowym Zespole Szkół w Sierakowicach i zdobyły kontakt do jego córki.  W nagraniu filmu pomógł  uczeń z PZS w Sierakowicach – Hubert Brzeski, któremu należą się ogromne podziękowania za grę aktorską, wcielając się w postać Pana Józefa. 23 listopada wyłoniono 25 drużyn, które zostały zakwalifikowane do udziału w uroczystej gali.

– We wtorek, 5 grudnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Warszawy. Dotarliśmy do nowo otwartego Muzeum Historii Polski, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Praca uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Sierakowicach zajęła pierwsze miejsce. Chcielibyśmy bardzo podziękować dyrekcji PZS w Sierakowicach za sfinansowanie wyjazdu do stolicy – mówi nauczyciel Łukasz Reiter.

– Dziękujemy nauczycielowi historii panu Łukaszowi Reiter za opiekę merytoryczną – składa podziękowania członkini zespołu N. Bronk.

Nad/opr.red

Komentarze