Gmina Sierakowice Inwestycje

Sierakowice. Z inicjatywy firmy BAT już powstaje nowy plac zabaw

W poniedziałek rozpoczęły się prace przygotowawcze i montażowe nowego placu zabaw. Zlokalizowany zostanie on przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach. Jego montaż powinien zakończyć się już w przyszłym miesiącu.

Plac zabaw powstaje z inicjatywy firmy BAT Sp. z o.o. w Sierakowicach we współpracy z gminą Sierakowice i Fundacją Uśmiech Dziecka ze Szklanej. Koszt całkowity inwestycji to ponad 860 tys. zł, z czego ponad 750 tys. zł pochodzi ze środków firmy BAT, zaś pozostałe środki z budżetu gminy. Głównym wykonawcą jest firma BABYCAM Sp. z o.o. – producent placów zabaw. 

Apel ze strony gminy

– Całość terenu prac, na którym montowane są urządzenia została odpowiednio wygrodzona i oznakowana, jednak prosimy wszystkich rodziców o uczulenie swoich pociech ws. zachowania szczególnej ostrożności z uwagi na poruszające się drogą wewnętrzna szkoły od ul. Słupskiej samochody i sprzęty budowlane. Przypominamy również, że wejście na teren szkoły od ulicy Kochanowskiego zostało na czas trwania prac zamknięte. Prosimy również o niewchodzenie na teren budowy po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Dzieci prosimy o cierpliwość i jeżeli nie będzie niespodzianek, już pod koniec kwietnia będziemy mogli Wam udostępnić do zabawy budowany plac zabaw – upraszają władze gminy.

Z myślą o dzieciach w różnym wieku

Realizowany plac zabaw będzie składał się z ponad 20 urządzeń zabawowych przeznaczonych dla dzieci w różnych grupach wiekowych, w tym dla najmłodszych w wieku od 1 do 8 lat, jak i urządzeń przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Będą też zabawki z ułatwieniami integracyjnymi dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zgodnie z deklaracją producenta wszystkie zabawki pozwolą jednocześnie pomieścić prawie 350 dzieci. Największą atrakcją będą zapewne dwa duże zestawy zabawowe z serii Castillo w formie statku oraz zamku, mogące jednocześnie pomieścić 170 dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Plac zabaw będzie posiadał również klasyczne huśtawki, huśtawki wagowe, jednoosobowe bujaki, piaskownicę, karuzelę, trampoliny terenowe, urządzenia sprawnościowe linowe, zestawy zabawowe dla najmłodszych, panele edukacyjne. Plac zabaw będzie wyposażony w miejsca spoczynku dla rodziców i opiekunów w postaci ławek parkowych i ławo stołów. 

Powstający plac zabaw będzie służył dzieciom uczęszczającym do Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach, jednak będzie on ogólnodostępny dla wszystkich dzieci zainteresowanych dobrą zabawą na świeżym powietrzu.

UG/opr.red

Komentarze